BM
Soru Sahibi
27 Ocak 2021 08:51

Prostat sorunu

Hocam saygılar prostat büyümesi için kabak çekirdeği yagı destek tedavisi önerildi günde bir tatlı veya cay kaşığı ocıyorum zararı olurmuş onerınıze tesekkur

1 cevap
Cevaplar (1)
Uzm. Dr. Yasemin Polat Ünaltekin
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Kabak çekirdeği son derece kıymetli yağlardan biridir ve bol miktarda fosfor, magnezyum, çinko, Manganez ve bakır gibi mineraller bulundurur . depresyona iyi gelen ,uyku kalitesini arttıran triptofan amino asiti içerir .E vitamini sayesinde cildi güzelleştirir ve bağırsak tembelliğinde kullanılan kabak çekirdeği yağı parazitlere karşı da kullanabilir . Ayrıca iyi huylu prostat büyümesinde büyümeyi durdurmak için kullanılır ve Mesanedeki iltihabı da azaltır günde 1 çorba kaşığı miktarında bile sorun yaşamadan alabilirsiniz

29 Ağustos 2021 14:44