PK
Soru Sahibi
20 Aralık 2020 01:27

İşitme kaybina hacamat

Hocam merhaba 45 yaşında bir bayanim 4 yıl once işitme kaybım başladı sol 90 sağ 70 su anda cihaz kullaniyorum teshis osteokloroz orta kulaktaki küçük kemik cıkarlıp yerine protez takilacakmış ameliyat olmadım sorum şu hacamat yada sülügün bu durumdaki kulağa bir faydası olur mu ?

1 cevap
Cevaplar (1)
Dr. Öğr. Üyesi Yunus Keser Yılmaz
Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp

Merhaba, geçmiş olsun. Kardelen hanım, sülük veya hacamatın destek amaçlı tıbbi tedavide kullanım alanı bulunmaktadır. Ancak bu husus çoğu kez bil hassa hekim olmayan kişiler tarafından suistimal edelmesine müsait bir husustur. Hastalığınız ile ilgili uzman doktora gidin tedavinizi düzenlesin ve hekim kontrolünde, Sülük ve Hacamat tedavisi konusunda uzman ve Sağlık Bakanlığınca Yetkilendirilmiş doktor tarfından uygun görülürse sülük veya hacamat tedavileri yapılabilir. Bunlar haricinde yaptırmanızı sağlığınız için önermiyorum.

4 Ocak 2021 20:55