KE
Soru Sahibi
25 Kasım 2021 17:50

Kalça ağrısı

Hocam merhabalar, benim 3 aydır süren şikayetlerim var. Şikayetim ilk olarak kuyruk sokumu ağrısı olarak başladı oturup kalktığım zaman kaktığım anda kuyruk sokumun sızlıyordu. Daha sonra ağrı sağ kalçama ve bacağıma yayıldı. Şuan kuyruk sokumununun sağ tarafından başlayıp makata kadar inen bir ağrım mevcut. Oturup kalkınca oluyor bu ağrı. Ya da kalçamı sıkıp gevşeltincede bu bahsettiğim yerde ağrı oluyor. Ağrı her zaman değil ama bazen bacağıma yayılıyor sızı, çekilme şeklinde bacağımı bu ağrı esnasında oynatıyorum çıtır çıtır ses geliyor bacağımdan özellikle alt bacaktan. Ayrıca bacağımı kaldırıp indirdiğim zaman kalçamdan takılır gibi ses geliyor. Bel ve pelvis mr çekildi romatizmal test yapılıp crpye bakıldı temiz çıktı doktor doktor gezdim ama hiçbir sonuç alamadım.. Sadece bir tane fizik tedavi doktoru kalça eklem kapsül sıkışması dedi beni ortopediye yönlendirdi gittim doktor bir sıkıntımın olmadığını söyledi ama ben her gün ağrılar çekiyorım hayat kalitem o kadar çok düştü ki hiçbir şeyden mutlu olamıyorum lütfen yardım edin benim ne yapmam lazım

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Ortopedi ve Travmatoloji

Emel hanım şikayetlerinizi okuyunca; romatizmal hastalıkları, piliformis Sendromu, kalça impingement ( sıkışma ) sendromu, lomber skolyoza bağlı kas sorunları vb pek çok tanı aklıma geliyor . Ancak bu tanıları ekarte etmek veya doğrulaması hususunda size muayene etmeden ve tetkiklerinizi ( kan , MR vb ) görmeden daha fazla yorum yapmıyorum . Önerim bulunduğunuz bölgede bir üniversite hastanesi ile temasa geçmenizdir.

25 Kasım 2021 23:18
KE
Soru Sahibi

Hocam teşekkür ederim tıp fakültesine göründüm gitmediğim yer kalmadı..mr görüntülerimi ve diğer tetkiklerimi mail yolu ile sizinle paylaştım inceleyebilirseniz çok mutlu olurum çok teşekkür ederim. Eğer bana tekrar tavsiyeniz olursa dikkate alacağım.. Saygılarımla..

26 Kasım 2021 00:42
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Ortopedi ve Travmatoloji

Emel hanım emailinizi gördüm. Özellikle mr görüntüleriniz tek tek fotograflar halinde, bu görüntüler ile ve daha önce yazdığım gibi sizi muayene etmeden net bir tanı koymam mümkün değildir.

26 Kasım 2021 11:57
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp Ortopedi ve Travmatoloji

Yazar toplam 1046 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
el bileği kas ağrısı Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
İki kolda da güç kaybı 2 aydır var Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Sol Diz Kapağı Ağrısı Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
bel ve kuyruk sokumu ağrısı Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Dizkireclenmesi Prof. Dr. Bahtiyar Demiralp
Ortopedi ve Travmatoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Op. Dr. Başar Burak Çakmur
Op. Dr. Başar Burak Çakmur Ortopedi ve Travmatoloji
Doç. Dr. Nihat Acar
Doç. Dr. Nihat Acar Ortopedi ve Travmatoloji
Doç. Dr. Samet Erinç
Doç. Dr. Samet Erinç Ortopedi ve Travmatoloji
Op. Dr. Muhammed Duman
Op. Dr. Muhammed Duman Ortopedi ve Travmatoloji
Uzm. Dr. Osman Nuri Eroğlu
Uzm. Dr. Osman Nuri Eroğlu Ortopedi ve Travmatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube