YY
Soru Sahibi
16 Mayıs 2016 14:22

Kalçada yanma hissi

Merhaba ben 32 yaşındayım kalçamda bir yanma ve karıncalanma hissi var bi kaç gündür bu bazen belimde bazen kalçada yada kalçamın yanlarında oluyo daha çok yakı yapıştırmışım gibi bir his yorgunken yada uyurken değil sürekli var ağrı gibi değil yani hayatımı etkilemiyor ama kireçlenme falanmı yada bel fıtığı mı başlıyor bacağımda falan ağrı yada uyuşma yok

1 cevap
Cevaplar (1)
Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın
Ortopedi ve Travmatoloji

Kalça çevresi ve uylukta yanma-karıncalanma hissi ( parestezik ağrı ) sinir sıkışması nedeniyle olmaktadır. Bu sıkışma belde ( disk fıtıklaşması ) olabileceği gibi en çok bilineni basende femoral sinirin bir dalının sıkışmasıyla görülen " meralji paretetika " dır. Tüm bunların ayırımının yapılabilmesi için sizin bir nörolog ve/veya ortopediste muayene olmanızı öneririm.

17 Mayıs 2016 08:20