ÖA
Soru Sahibi
19 Eylül 2007 17:42

iyi günler.Uzun yılllardır ani ataklarla başlayan ve birkaç saat süren isha

iyi günler.Uzun yılllardır ani ataklarla başlayan ve birkaç saat süren ishal şikayetim var. Yapılan kan tahlilim normal.Gardia antijeni ve çölyak testi - .Gaita kültürümde bakteri üremesi yok yanlız nadir lökosit gözlendi.Şu anda ishal şikayetim yok ama çok sık dışkılıyorum.Genelde sabah uyanınca 1 saat arayla 2 kez. Yani günde en az 3-4 kez mutlaka.Gece herhangi bir şikayetim yok.Dışkım kimi zaman fazla yumuşak veya cıvık.Sizce bu kadar sık dışkılama normal mi? Bu arada 7 haftalık hamileyim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Ahmet Dobrucalı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

Doğum yaptıktan ve emzirme dönemini geçirdikten sonra sonra doğru teşhis ve tedavi için randevu alınız. *** *** **

20 Eylül 2007 15:16
ÖA
Soru Sahibi

Cevabınız için tşk.Sorunumun İBS olduğundan süphelenilmişti.Hamilelik ve emzirme dönemim yaklaşık 1 sene sürecek.Bu sürede ishal şikayetim artarsa napabilirim?İyi günler

20 Eylül 2007 16:06
Prof. Dr. Ahmet Dobrucalı
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

İshal ön planda olan IBS tanısından önce organik bir hastalık varlığı kesinlikle uzaklaştırılmalıdır. Uzun yıllardan beri olan aralıklı ishalin gebelik süresince sizde ek bir rahatsızlık yapacağını sanmıyorum. Gebelik sırasında kullanabileceğiniz ilaçlar için jinekoloğunuza danışmanız iyi olur.

21 Eylül 2007 09:13