KM
Soru Sahibi
8 Eylül 2021 09:50

Kırmızı şarap koyu dışkı

İyi günler hocam 6 eylül akşamı 1 şişe kırmızı şarap içtim. Düm sabah birkaç kez tuvalete çıktım. Dışkı rengi oldukça koyuydu ama renk dışında normal gibiydi. Hafif mide ekşimesi de oldu. Şarabın etkisi midir acaba? Bugün sabah daha iyiyim. Daha önce gastrit düedenit tanısıyla bir süre pandev ve antepsin kullanmıştım. Muayene olmali mıyım? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

2 cevap
Cevaplar (2)
Prof. Dr. Zülfikar Polat
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

koyu renk dışkımide veya barsak kanamsından olabilir, ki alkol bu tür kanamalrı tetikleyebilir, mutlaka muayene olmalısınız.

11 Eylül 2021 12:52
KM
Soru Sahibi

Hocam üzerinden birkaç gün geçti normale döndü. İnternette kırmızı şarap ve ya üzüm suyunun aşırı tüketimi buna sebep olabilir deniyor. İkı üç gündür iyiyim. Yine de muayene olmalı mıyım?

11 Eylül 2021 12:59
Prof. Dr. Zülfikar Polat
Dahiliye - İç Hastalıkları , Gastroenteroloji

kanama şüphesi olan her hasta mutlaka endoskopik muayene yaptırmalı. ayrıca kırmızı şarap dışkıyı boyamaz...

11 Eylül 2021 13:01