ÇD
Soru Sahibi
25 Ocak 2007 00:00

iyi çalışmalar benim sorunum ölüm korkusu ve yanımda güvenebilecegim birisi

iyi çalışmalar benim sorunum ölüm korkusu ve yanımda güvenebilecegim birisi olmadan yolculuk edememem yani iş yerime bile güçlükle gidiyorum en büyük sorunum yemek yiyemiyorum yutkunamıyorum yemek yerken soluk boruma kaçıçak ve ölücem korkusuyla bazen su bile içemiyorum buda yaşamımı olumsuz yönde etkiliyor bu sorunlar başladıgından beri hızla kilo kaybettim yemek yiyemediğim için. artık ufacık bir lokmayı 60_70 kere çignemeden yutamaz hale geldim nasıl bir yol izlemem gerektiğini bilemiyorum.

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

Merhaba, sözünü ettiğiniz belirtiler tek bir sorundan ziyade daha karışlık bir sorun kombinasyonunu düşündürdü bana. Bu durumun hayatınızı olumsuz yönde etkilemesi son derece normal, yaşadığınız sıkıntıyı anlıyorum ancak bu sıkıntınızdan kurtulmanız için mutlaka psikoterapi almanız gerekiyor. Buna benzer korkular yaşayan kişilere uygulanan tedavi ile çok başarılı sonuçlar alıyoruz, bana telefon yoluyla ulaşırsanız daha detaylı bilgi vermeye çalışırım.

30 Ocak 2007 00:00
ÇD
Soru Sahibi

daha önce bahsettidigim sorunlalr hala devam ediyor kbb uzmanına gittim bir çok kez bir tahliller falan hatta yemek borusu kanserinden bile şüpelendim çünkü belirtilieri aynen bende de var bir sey çıkmadı bir kaç test daha önerdiler ama sorum nredeyse 1.5 seneyi bulacak artık kurtulmak istiyorum keşke izmirde olsaydınız bu yüzden bana tavsiyede bulunurmusunuz kime nereye gitmeliyimm..

25 Şubat 2008 11:09

yeniden merhaba, izmirde ege üniversitesinde bir psikoloğa gidip yardım alabilirsiniz, birçok şeyi denemiş ancak halen bir psikoloğa gitmemişsiniz sanırım, bence en kısa sürede psikolojik yardım almak için başvurun geçmiş olsun

25 Şubat 2008 14:11
Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal Psikoloji

Yazar toplam 362 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
kaygı bozukluğu ve depresyon Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Diş gıcırdatma Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
MMPI Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
SENEM ASLAN Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
bebek uykusu Uzm. Psk. Yasemin Meriç Kazdal
Psikoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Psk. Eda Karaca
Psk. Eda Karaca Psikoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube