is
Soru Sahibi
24 Kasım 2015 18:41

ilgisizlik

Mrb doktor hanim bn 6 yıllık evliyim severek evlendik eşimle aramızda 7 yaş var iletişimi mız çok az muhabbet edemiyoruz .haliyle arada bir mesafe oluyor .2 çocuğumuz var .Eşim defalarca bni aldattı netden tlfondan bi sekilde yakaldim .bugun yine facebookta n biri ıle yazsmis bildigim hâlde ses çıkamıyorum ne yapmam lazım

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, İletişim problemi pek çok çift arasında sıklıkla gözlemlediğimiz sorunların başında geliyor. Yaş farkı belki küçük bir etken olabilir fakat meseleden anlaşıldığı kadarıyla asıl sorun buradan kaynaklanmıyor. İletişim esnasında suçlayıcı ve yargılayıcı söylemlerin çiftler arasındaki duygusal bağı iyiden iyiye kopardığını söyleyebiliriz. Bunun dışında birbirinizin duygusal ihtiyaçlarını tam anlamıyla karşılayamamanız, empatiden ve anlayıştan uzak tavırlar evliliğinizi daha fazla zora sokabilir. Tavsiyem eşinizle açık iletişim kurmanız. Öncelikle çocukların uzak olduğu ve eşinizin de zihnen dinleyecek durumda olduğu bir anda kendisi ile konuşmak istediğiniz bir derdiniz olduğundan bahsederek, "Şöyle yaptın", "Hep böylesin", "Şunu yapmıyorsun" gibi suçlayıcı söylemlerden kaçınarak daha duygu odaklı cümleler kurup açıkça hissettiklerinizi ve tanık olduklarınızı anlatmanız.

30 Kasım 2015 13:55