AH
Soru Sahibi
19 Temmuz 2010 13:03

hocam merhaba.kızım 2 yaşında ve 1 yaşından beri sağ gözünde belirsiz kayma

hocam merhaba.kızım 2 yaşında ve 1 yaşından beri sağ gözünde belirsiz kayma var.ani göz refleklerinde ve bi yere odaklandığında bunu farkedebiliyoruz.daha önce dra götürdüğümüzde 2 yaşına kadar normal olduğunu söylediler.bizde umursamadık.bugün dra götürdüm her iki gözündede kayma tespit etti ve +4 numara gözlük verdi.gözlükçü ise kızımın gözüne bakıp başka bir dra daha götürmemi söyledi.çok büyük gözlük vermiş dedi.aklıma takıldı.kayma gerçekten normalde belli olmuyor.sizce ne yapmalıyım.

1 cevap
Cevaplar (1)
Op. Dr. Ferda Oğuz
Göz Hastalıkları

siklloplejik ( ilaçla ) muayenede kaymayı tetikleyen hipermetropik tesbitin gözlük olarak kullanılması gereklidir. Muayeneyi yapan hekiminiz 3 ile 6 ay aralarla takip edecektir. Sağlık dileğimle.

27 Temmuz 2010 11:11