uc
Soru Sahibi
7 Ekim 2015 20:17

cinsel açıdan takıldığım bir soru

İyi günler 2-3 gün önce zoofili ve cinsel sapkınlıklarla ilgili bir yazı okudum ve aklıma bir soru takıldı.İnsanlar hayvanlardan veya insan dışı herhangi bir şeyden cinsel haz duyarmı.yoksa her insan gibi insanlardan cinsel istek duyuyor fakat bu eylemi bir masturbasyon seçeneği olarak mı yapılıyor? bir başka sorum ise şu ana kada kadınlardan hoşlanmış ve bir kişilik bozuklugu olmayan bir erkek olarak bu takıntı yoluyla bu tür sapkınlıklar yaşarmıyım?

0
2 cevap
000 görüntülenme
Cevaplar (2)

iyi günler cevdet bey. dünyanın birçok yerinde oranı az da olsa zoofili vakaları var. bu insanlar hayvanlardan cinsel haz alıyorlar. insanların bazıları bunu uygularken bazıları sadece fantezi veya masturbasyon boyutunda yaşıyor. şimdiye kadar heteroseksüel bir cinsel yaşam sürmüş birey için bundan sonra zoofili olur veya olmaz denemez. ancak obsesif kompülsif bozukluk denen takıntı-zorlantı bozukluğu var ise bu nedenle bu düşünce sizde takıntı oluşturabilir. bunu anlamanızın yolu bir uzman ile yüzyüze görüşerek gerekenin yapılmasıdır.

8 Ekim 2015 09:08
uc
Soru Sahibi

Sorumu cevapladınız için teşekkür ederim yalnız bir sorum daha olacak.bu insanlar hayvanlardan cinsel haz alıyorlar dediniz peki aynı zamanda insanlardanda cinsel istek ve haz duyuyorlar mı?

8 Ekim 2015 22:47

bazıları için evet

9 Ekim 2015 09:42
Uzm. Psk. Hasan Kul
Uzm. Psk. Hasan Kul Psikoloji

Yazar toplam 1463 soru cevapladı.

Doktorun Cevapladığı Diğer Sorular
Cinsel terapi Uzm. Psk. Hasan Kul
Aile içi Terapi Uzm. Psk. Hasan Kul
Staj ve İş Başvurusu Uzm. Psk. Hasan Kul
uyku sorunu Uzm. Psk. Hasan Kul
Kanser korkusu Uzm. Psk. Hasan Kul
Psikoloji İle İlgili Diğer Uzmanlar
Psk. Damla Gülmez Psikoloji
Psk. Esra Kaya Psikoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube