ÖŞ
Soru Sahibi
15 Eylül 2019 23:18

Ağır blok sorunu

Şerife özeren Merhaba 4 yaşında kızım var konuşken sıkıntı yaşıyor ağır olarak blok sorunumuz var ve beden dilinede düşmüş durumda daha öncede bir çok danışmandan ve dil terapistinden yardım aldık ama kızım kendinin bu konulma sıkıntısından dolayı terapiste yada bi uzmana gittiğimizi anladığında ne yazıkki tedaviye cvp vermiyo kendisini içine kapatıyor ve hiç konuşmuyor. Ne yapabiliriz yardımcı olurmusunuz

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar, öncelikle çok geçmiş olsun. Öncelikli olarak kızınızın kişiyi sevmesi ve güven duyması lazım. Genetik yatkınlık var mı, Aile de geç konuşan biri hiç oldu mu? Eminim mutlaka her şeyi denemişsinizdir, birde şu şekilde denemeniz. Size önerim, terapistle değilde bir ablayla görüşeceğiz demeniz. "Çocukları çok seven biriymiş, kendisinin oyun odası varmış orda çocuklarla oyun oynamaktan keyif alan birisiymiş eminim sende seversin" gibi daha ılımlı yaklaşabilirsiniz. Oyun terapisiyle biz daha çok çocukların kendini ifade edebildiğini, kendi iç dünyalarını daha iyi yansıtabildiklerini görürüz. Dilerseniz kurumumuzdan randevu oluşturabilirsiniz seve seve elimizden geldiğince yardımcı olabiliriz. iyi günler dileriz.

16 Eylül 2019 12:47