SN
Soru Sahibi
14 Temmuz 2018 17:07

Acil lütfen

Mide küçültme ameliyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Ağır obezite olanlara öneriyor musunuz ? Kaç ayda ne kadar kilo verdiriyorsunuz ? Diyet listeniz kişiye özel mi yoksa herkese aynı listeyi mi veriyorsunuz ?

1 cevap
Cevaplar (1)

Merhabalar. Mide küçültme ameliyatları hakkında ilk başta danışmanız gereken birim, konuyla ilgili Cerrahlardır. Biz Diyetisyenlerin öneririz/önermeyiz gibi bir yorumda bulunması uygun olmaz, bir hastanın ameliyata uygun olup olmadığına doktorlarımız karar verecektir. :) Ameliyat öncesi ve sonrası dönemdeki Beslenme Tedavisini düzenleyerek genel tedaviye destek oluyoruz. Bunun yanında, her kişinin belirli bir sürede ne kadar kilo vereceği farklıdır. Bununla ilgili birçok faktör vardır; genetik faktörler, diyete uyum, metabolik denge, psikolojik durumlar gibi..

14 Temmuz 2018 17:16