7 Mayıs 2008 14:41

8 yaşıdaki kızım çok sık iye oluyor.idrarda kül.üreme olmuyor.böbrek sintig

8 yaşıdaki kızım çok sık iye oluyor.idrarda kül.üreme olmuyor.böbrek sintigrafi sonucunu ne anlama gelyor endişe içindeyim.99mTc-DMSA ile statik sin.degörüntüler sağ ve sol posteriordan alınmış.her iki böb.normalanatomik lokalizasyonda ve pozisyonda.her iki böb.süperior ve inferor pollerinde kaliksler belirgin görülmekte.belirgin skar dokusu saptanmamış.sol böb.%48 sağ böb.%52 fonksiyonlara sahipmiş.hocam randevu gününe daha çok var.gittim ama randevu günü değerlendirme yapılacakmış

1 cevap
Cevaplar (1)

Şükran hanım sintigrafi gayet normal değerlerdedir.VUR test i yapılmadı ise yapılmasını öenririm.Eğer kültürlerde üreme olmuyor ise kızınızı sık sık idrara çıkma alışkanlığı kazandırmanız hijyen kurallarına dikkat etmeyi sağlamanız yeterlidir

9 Mayıs 2008 10:00