ES
Soru Sahibi
9 Ekim 2010 09:12

27 yaşında 165 boyunda 85 kilodayım.bundan 10 yıl önce 50 kiloydum.gittikçe

27 yaşında 165 boyunda 85 kilodayım.bundan 10 yıl önce 50 kiloydum.gittikçe artan bir kilonun sahibi oldum.doğuma giderken bile 82 kiloydum şimdi hayatım işkence gibi oldu bana.polikistik over hastasıymışım ve tedavisi yokmuş.kilo verirsem ancak adetlerm düzene girermiş.bir çok tahlil yapıldı ve herşey normal.hormonlarım bile normal çıkıyo.sadece rahim usg sinde polikistik over görülüyo.diyetisyene de gittim ama tahlil bile istemedi çoğu bilinen diyetleri verdi.bana ne diyeti önerirsiniz?teşekkü

2 cevap
Cevaplar (2)

Merhaba, polikistik over sendromunda en cok insulin direnci ile karsilasiyoruz ve bu durumda kilo vermenizi zorlastirabilmekte.. Aks ve insulin degerlerinizi de olcturmenizi oneririm.

12 Ekim 2010 17:07
ES
Soru Sahibi

sorumu cevapladığınız için teşekkür ederim.ancak aks ve insülin değerlerim ölçüldü.onlarda normal çıktı.zaten sürekli kullanmam için kadın doğum doktorum metformin içeren antidiabetik diaformin 850 mg isimli ilacı verdi.günde 1 tane içiyorum.bana uygun olan diyet listesi neden vermiyosunuz anlamıyorum.hep aynı şeyleri söylüyosunuz.neden yardımcı olmuyosunuz.sizler hayat kurtarmak için yemin etmediniz mi?lütfen kurtarın hayatımı...

12 Ekim 2010 17:16

Merhaba, size basit bir liste gondermek saglikli bir yontem degil. Vucut analiz sonuclariniza da uygun hazırlanmalı. Dilerseniz mail adresinizi gonderin yollayalım ama sonuclar her bunyede farkli olabilmekte.

12 Ekim 2010 17:19