İnsanlar yaşlandıkça yer çekimi, güneşe maruz kalma, günlük stresler nedeniyle yüzde birçok değişiklik meydana gelir. Ağız ile burun arasında derin çizgiler oluşur, gıdı içerisindeki yağ miktarı artar ve sarkar, yanaklar çenenin kenarı üzerinden aşağıya doğru sarkmaya başlar.

Bu operasyon yaşlanmayı durdurmaz, yüzün 5–10 yaş daha genç görünmesini sağlar. Yaşlanma süreci devam etmektedir. Estetik yüz germe operasyonu tek başına yapıldığı gibi, estetik göz kapağı ve estetik burun operasyonu ile kombine edilebilir.

Estetik yüz germe operasyonunda tüm sarkan yapılar eski yerine alınır. Genelde 40–50 yaş arasındaki kişilere uygulanan bu operasyon sistemik rahatsızlığı bulunmayan 80 yaşındaki kişilere dahi uygulanabilir. Estetik yüz germe operasyonunda amaç farklı bir yüz yaratmak değil, kişiyi 10 yıl önceki yüzüne kavuşturmaya çalışmaktır.

Estetik yüz germe operasyonu, favori bölgesindeki saçlı kısımdan başlayıp, kulağın önünden arkasına dolaşan bir izle yapılır. Kulak arkasındaki izden aynı zamanda boyun da gerilir. Operasyon 3–4 saat sürer. Hastanede 1–2 gün kalmak yeterlidir. 1 hafta sonra dikişler alınır. 10–15 gün sonra iş hayatına ve sosyal faaliyetlere dönülebilir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!