Burun estetiği rhinoplasti

Burun estetiği rhinoplasti

Burun Estetik Operasyonu en sık yapılan estetik ameliyattır. Genelikle solunum problemi tedavilerinide içeren genel veya sedasyon-lokal anestezi altında yapılan mevcut burun şeklinin tamamen değişebildiği ameliyatlardır.

Burun operasyonlarında;

* orta hatta eğrilik ve "konka" büyümesi denilen solunum sıkıntısı yapan bozukluklar olup/olmamasına

* burun sırtında kemik fazlalık-eğrilik olup/olmamasına

* burun ucunda düzensizlik(asimetri) olup/olmamasına göre

Anestezi şekli ve operasyon kesi yeri değişir.

Ameliyat sonrasında sadece burun sırtında plastik atel ve bandaj bulunur. Ama burun ucu değişikliği yapılan operasyonlarda plastik atel kullanılmaz. Hastalarda nadiren hafif morluk olur. Tampon konulmaz. Yüzdeki şişlikler ortalama 1.,3. ve 6. aylarda periyodik olarak kaybolur.

Bu makale 9 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Gülay Boztosun

Op. Dr. Gülay BOZTOSUN, İlk ve orta öğretimi tamamladım; C.Ü. Tıp Fakültesinden mezuniyetim sonrasında P.Ü. Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanlığını aldım.

Saç Ekimi, Burun Estetiği ve yeniden burun Rekonstrüksiyonu, VASER ile Liposakşın (kansız yağ alımı), Yüz Estetik operasyonları ve Meme Büyütme ve Küçültme operasyonları gibi Vücut estetik operasyonları yanında Mikrocerrahi, Maksillo-fasiyal cerrahi alanlarındada operasyonlar özel ilgi alanlarım.

Pek çok bilimsel çalışma ve yayında yer aldım.

İstanbul Bağdat caddesinde bulunan muayenehanemde serbest hekim olarak çalışmaktayım, ayrıca yurt dışında bazı ülkelerde de ameliyat, saç ekimi ve noninvaziv işlemler gibi uygulamalar yapıyorum.

Etiketler
Konka hipertrofisi
Op. Dr. Gülay Boztosun
Op. Dr. Gülay Boztosun
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube