Diş hekimliğinin yapabilirlik sınırları, teknolojiyle paralel olarak uçarcasına ilerliyor. Çok çapraşık, çok kararmış, formları bozulmuş, çürük ya da travma benzeri sebeplerle kırılmış “artık umutsuz” dişler ya da gülüşler bile bizim için artık yenilenebilir ve göze hoş görünür sonuçlara ulaşmaya aday. Estetik algımız yıllar içerisinde değişiklikler gösterse de her diş yapısı ve her gülüş, sahibini korkusuzca gülmeye sevkedecek duruma gelebiliyor.

Estetik diş tedavilerinde her zaman; başka gülüşler, moda olan tedaviler ya da etrafındakilerin yönlendirmesi gibi etkenlerden tamamen bağımsız olarak kişinin “kendi üzerine dikilmiş” bir gülüşü olması ilk hedef olmalı. Burada hekimle iletişiminiz herşeyden önce gelir. Gülüşünüzün tasarımında yüzünüzün şekli, saçınızın rengi, dudak boyunuz, yaşınız gibi fiziksel kriterlere ek olarak ruh yaşınız yeri geldiğinde kişiliğinizden kahkahanızın tonuna kadar size ait özellikleriniz değerlendirildiğinde ancak bu işin “haute couture” hali size sunulabilir. Estetik diş tedavileri ve gülüş tasarımları rastgele, basmakalıp bir iş olmamalıdır.

Yaprak porselenler; teknolojinin desteğini arkasına alan güçlendirilmiş seramiklerin çok çok ince estetik protezler olarak kullanılabilen halidir. Yıllardır “dişlerim kötü görünüyor” ile “protez yapılmak için kesilmelerini istemiyorum” arasında gidip gelen hastalarımız ve mümkün olan her zerre diş dokusunu korumak için savaşan biz hekimler sonunda, minimal aşındırmalarla yaptığımız lamina yani yaprak porselenlerle hem dişe zarar vermemenin hem de en estetik ve en doğal gülüşlere ulaşmanın keyfini sürer olduk.

İlk muayene seansında kaç adet yaprak porselen uygulanması gerektiği, nasıl bir renk ve formun size yakışacağını hekim ile birlikte dijital fotoğraflar ve planlamalar eşliğinde görmek mümkün. İşleme başlandığı takdirde de hekiminizle birlikte onaylayıp tasarladığınız gülüşe bir hafta gibi kısa sürelerde sahip olabilirsiniz.

Siz de bu tedavinin sizin için uygun olup olmadığını öğrenmek ve hatta hiç tedaviye başlamadan sonucu size önceden gösterecek bir ön çalışma yaptırtmak için hemen bir muayene randevusu ile bilgi alabilirsiniz.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!