Korkunç hızlarla değişen küresel güzellik algısında, diş tedavileri de yerini bulmaya çalışırken her gün farklı bir tanım hayatımıza dahil olur oldu."Hollywood Smile" veya "Gülüş Tasarımı" gibi geneli kapsayan tanımlamalar ile "Bonding" ya da "Pembe Estetik" gibi spesifik isimler iyice kafa karıştırmaya başladı.

Aslında diş hekimliği ezelden beri estetik sahada;

1.dişlerin tam ve eksiksiz oluşu

2.düzgün dizilimli ve düzgün şekilli olması

3.beyaz ve temiz görünümlü olması için mücadele veren bir bilim dalı. Yani siz tüm bu afilli isimlerle kendini pazarlamaya çalışan süreçlerin en sonunda, kendi dişlerinizdeki eksikliklerin tamamlanması, çapraşık ya da düzgün olmayan şekillerinin düzenlenmesi ve diliyorsanız da renklerinin daha beyaz oluşunu elde etmiş olacaksınız.

"Hollywood Smile" ya da "Gülüş Tasarımı" size hekim tarafından tek bir paket olarak sunuluyor ya da siz bu tedavileri tek bir paket halinde satın almaya ve ulaşmaya çalışıyorsanız çok yanlış şeylere maruz kalmanız çok muhtemel! Çünkü yukarda madde halinde sıralanan faktörler kişiden kişiye değişiklik gösteren unsurlardır; yani sizin sadece dişleriniz çapraşıkken başka birinin diş rengi ve çürükleri estetik problem yaratabilir. Bu durumda yapılacak tedaviler beyazlatma ya da estetik dolgudan tel tedavisi ya da kaplamaya kadar değişiklik gösterir. Eğer siz bu değişik tedavileri size göre değerlendirmeden, farklı sorunlara aynı çözüm ve aynı fiyatı öneren bir yerdeyseniz; maalesef tedavi olmuyor basmakalıp bir gülüşü parayla satın almaya çalışıyorsunuz demektir.

Gülüşünüzden memnun olmamanız değiştirilebilir bir durumdur fakat bunu siz farklı farklı tamlamalar içinden sosyal medyadan beğenerek değil güveneceğiniz hekimin size ait problemlere sunacağı size ait tedavi yöntemleriyle elde edebilirsiniz. Sağlığınıza sahip çıkmak için bir instagram profilindeki basmakalıp kaplama fotoğraflarından biri olmayı kabul etmeyin.


İstanbul Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!