Vücut şekillendirmede son teknoloji 3d lazer lipoliz

Vücut şekillendirmede son teknoloji 3d lazer lipoliz

3D Lazer Lipoliz nedir ?

3D Lazer Lipoliz, lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının patlatılmasıyla yağ hücrelerinin kalıcı olarak azaltılması, aynı zamanda cildin gerilmesi, sıkılaştırılması ve selülitlerin yok edilmesini hedefleyen sırasıyla üç ayrı lazer kullanılarak yapılan vücut şekillendirme uygulamasıdır. ‘D’ Dimensiondan gelir. 3 Farklı lazer birlikte maksimum etkiyi oluşturur.

3D yi oluşturan lazer sistemleri 

1. Smart Lipo, Pro Lipo:

1064 nm ve 1319 nm dalga boyları, çift etki ile yağ hücrelerini patlatarak sayılarını kalıcı olarak azaltır. 0.6 mm’lik çok ince kanüllerle çalışıldığından mekanik travma minimumdur. Yüksek güce sahip olması nedeniyle çok hızlıdır. Bu amaçla kullanılan Diod lazerler gibi cildi delme yada yakma ihtimali söz konusu olmadığından cilt için çok güvenilirdir.

2. Süper Ultrasonik Lazer (SUS) (Ultra Z):

Yağ hücrelerine özel bir ses dalgasıdır. Titreşerek yağ hücrelerinin birbirlerinden ayrılmasını ve bozulmadan alınmasını sağlar. Cilt altına çok yakın çalışmaya olanak sağladığı için ciltteki sıkılaşma etkisini maksimuma çıkarır. İstendiği taktirde baklava denilen kaslı karın görünümü de sağlanabilir. SUS ile alınan yağ hücreleri patlatılmadığı için erkeklerde gögüs kaslarına, omuzlara, yüze yada kalçalara; kadınlarda yüze, memelere, kalçalara yada dudaklara dolgu maddesi olarak da kullanılabilir.

3. Lazer Selüliz (CelluSmooth):

Selülite özel 3 modla çalışan bir lazer sistemidir. Portakal kabuğu görünümünü oluşturan kısa fibröz bantları kırar, pürüzlü görüntüye sebep olan yağ hücrelerini eritir ve cildi gerer ve sıkılaştırır. Yeni elastin – kolajen uyarımı yapma özelliğinden dolayı cilt daha pürüzsüz ve parlak görünür.

3D Lazer Lipoliz liposculpture (vücut şekillendirme) uygulamalarında en yeni ve en hızlı prosedürdür.

Bu makale 11 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

1971 yılında İzmir’de  dünyaya gelen Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu; Tıp Fakültesi eğitimini 1993 yılında Ege Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Uzmanlığını 2001 yılında Ankara Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesinden almıştır. 

Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu'nun özel ilgi alanları arasında; lazer lipoliz ile vücut şekillendirme uygulamaları yer almaktadır. Özellikle bu alanda yeni teknikler geliştirerek  uluslararası kalite standartlarında hastalarına hizmet vermektedir.

Lazer ile vücut şekillendirme uygulamalarında güncel teknolojiler kullanan Dr.Eroğlu,  Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği ve Uluslararası Estetik ve Plastik Cerrahi Derneği (ISAPS) üyesidir. 

İlgili alanı ile ilgili olarak eğitimler de veren Dr. Eroğlu, özel kliniğinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir. 

 

Etiketler
Lazer selüliz (cellusmooth)
Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu
Op. Dr. Ahmet Arif Eroğlu
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube