Uyluk, vücudumuzda kalçamız ile diz bölgemiz arasında kalan bacak bölgemize verilen addır. Bu kısımda bulunan kemik insan iskeletinin en uzun kemiğidir. Genelde bayanların vücutlarının uyluk kısmında yağlanma görülür.

Bu kısmın iç tarafındaki deride dalgalanma, gevşeme meydana gelir. Ve kötü görünüm oluşturur. Bazen insanların yürümesinde dahi zorluklar meydana getirir. Bu zorlukları ve kötü görüntüyü ortadan kaldırmak için uyluk germe işlemi yapılır. Bu işlem kişinin uyluk kısmındaki fazla yağlarının ve deri bolluğunun giderilmesini sağlar. Dışardan görünüşte çok fazla etkisi olmasa da bacağın iç kısmında baya bir etki yapar.

Uyluk bölgesinde oluşan bozulmaların en önemli sebeplerinden biri kilo alıp vermedir. Hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenmede bu sebeplere örnek olarak verilebilir. Uyluk bölgesini hamilelik ve yaşlanmada olumsuz yönde etkilemektedir.

Uyluk germe işlemi kimlere ve nasıl uygulanır?

Uyluk germe işlemi 40 yaş ve üstü bireylere uygulanır. Bacağın iç kısmındaki yağ ve deri fazlası çıkarılarak dikme işlemi uygulanır. Uyluk germe işlemi öncesi uylukların iç kısmına Liposhaping yapılır. Uyluk germeameliyatı 1 veya 2 saat kadar sürmektedir.

Ameliyattan önce ve sonra dikkat edilmesi gerek hususlar vardır. Ameliyat öncesinde sigara ve aspirin gibi maddelerin kullanımı üç hafta önceden kesilmelidir. Ameliyata bir hafta kala kanı sulandıran ilaçlardan uzak durulmalıdır. Kullanılmaması gereken ilaçlara örnek verecek olursak; apranaks, voltaren, vermidon vb.

Ameliyat olacak kişi ameliyattan bir hafta önce yeşil çay, kiraz sapı ve domates çekirdeği gibi ürünlerden uzak durmalıdır. Ameliyat sonrasında ise iki gün boyunca banyo yapılmamalıdır. Vücuttaki dikişler vücudun iç kısmında bulunduğu için dikiş alımına gerek yoktur.

Ameliyattan sonra kişinin yaşlanmasına bağlı olarak uyluk kısmında gevşeme görülür. Fakat ilk zamanki haline geri dönme oranı çok düşüktür.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!