Temassız incelmenin sırrı

Temassız incelmenin sırrı

Temassız İncelme bölgesel fazlalıklarımızdan kurtulma yöntemlerinden biridir. Bu yöntem bölgesel incelme yöntemleri arasında son yıllardaki en güncel tedavilerden biridir.

1. Temassız İncelmenin diğer yöntemlere göre farkı nedir?

Temassız incelmenin en önemli farkı bölgesel olarak toplanmış yağlara odaklanmasıdır. Bu tedavi aslında bir çeşit akıllı tedavi yöntemidir. Kullanılan sistem ‘selektif radyofrekanstır’. Selektif yani seçici olarak yağlara odaklanan radyo dalgaları yağ tabakasında birikerek bu
bölgedeki yağların azalmasını sağlar.

2. Temassız İncelme tedavisi nasıl uygulanır?

Temassız İncelme tedavisinde iki adet başlık kullanılır. Bunlardan biri karın, bel ve sırt bölgesinde uygulanırken; bir diğeri ise basen, iç bacak ve kol bölgesine uygulanır. Hasta uygun pozisyonda yatırılır ve bu başlıklar hastanın uygulama yapılacak bölgesine 2 ila 3 cm
uzaklıkta yerleştirilir. Hasta tedavi süresince sadece istirahat eder.

3. İşlem ağrılı mıdır?

Temassız İncelme tedavisi ağrısızdır. Hasta tedavi süresince sadece ısınma hisseder. Bazı bölgelerde karıncalanma hissi olabilir ancak tedavi sırasında asla ağrı hissedilmez.

4. Bu tedavi hangi bölgelere uygulanabilir?

Temassız incelme tedavisi bölgesel yağların toplandığı karın, bel, sırt, kol, iç bacak ve basen bölgelerine uygulanabilir. Karın başlığı ile bel ve karın aynı anda tedavi olur. Yani kişi çevresel olarak incelir. Eğer karın çevresi 100 cm den daha kalın ise kişiye uygulama hem sırt üstü,
hem de yüzükoyun yatırılarak yapılır. Bacak başlığı ile de hem basen, hem de iç bacak aynı anda tedavi edilir.

5. Tedavinin uygulama süresi ne kadardır?

Tedavi eğer karın bölgesine yapılıyorsa tedavi ortalama 30 ila 45 dakika sürer. Bacaklarda her bir bacak tedavisi 30 dakika, toplam tedavi 1 saat sürer. Kol tedavisi de ortalama 45 dakika sürer.

6. Tedavi kaç seans yapılır?

Temassız İncelme tedavisi haftada 1 olmak üzere toplam 4 ila 6 seans uygulanır. Seans sayısı kişinin ihtiyacına göre belirlenir. Tedavi seans aralıkları en erken 5 gün, en geç 15 gün; ortalama 1 hafta olarak belirlenir.

7. Tedaviden ne zaman yanıt alınır?

Temassız İncelme tedavisinden yanıt hastanın tedaviye uyumu, hastanın metabolizma hızı ve hastanın yağ miktarına göre 3 hafta ila 3 ay arasında alınır. Tedavi süresince diyetine dikkat edip, hafif eforlu spor yapan ve metabolizması hızlı çalışan kişilerde 3. Seans sonrasında 3 ila 4cm lik incelmeler görülebilirken; dirençli bünyesi olan ve metabolizması daha yavaş olan işilerde bu kadar incelme 3. Ayın sonunda gözlenir. En erken 3 hafta, en geç 3 ay sonunda tedaviden sonuç alınır.

8. Kaç cm incelme sağlanır?

Kişinin yağ oranına göre karın ve bel çevresinde 3 ila 13 cm; bacak bölgesinde 2 ila 7 cm; kol bölgesinde ise 2 ila 5 cm kadar incelme sağlanabilir.

9. Temassız İncelme tedavisinin herhangi bir yan etkisi var mıdır?

Temassız İncelme tedavisinin herhangi bir yan etkisi yoktur. Bu tedavi uygun olan herkese güvenle yapılabilir.

10. Bu tedavi kimlere yapılamaz?

Temassız İncelme tedavisi kalp pili olanlara, eklem protezi olanlara, hamilelere, süt verenlere, kontrolsüz diabeti ve hipotiroidisi olanlara ve kanser hastalarına yapılamaz. Bu durumun dışındaki herkese temassız incelme tedavisi yapılabilir. Temassız İncelme tedavisi doktor kontrolünde uygulanan, güvenli, herhangi bir yan etkisi bulunmayan bir bölgesel incelme tedavisidir. Bu tedavi sonucunda bir ila iki bedene kadar incelmek mümkündür.

Bu makale 9 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Öykü Maraşoğlu Çelen

Uzm. Dr. Öykü MARAŞOĞLU ÇELEN, 1979 yılında doğmuştur. 2003  Yılında  İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ni başarıyla tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, 2010 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nden tamamlayarak Dermatoloji Uzmanı olmuştur. Mecburi Hizmetini Siirt Devlet Hastanesi 2010- 2012 yılları arasında tamamadıktan sonra M-Onep Nişantaşı Polikliniği-Mesul Müdür ve Dermatoloji Uzmanı olarak görev almıştır. İyi derecede İngilizce bilen Uzm. Dr. Öykü MARAŞOĞLU ÇELEN, Türk Tabipler Birliği ,Türk Dermatoloji Derneği , Dermatoloji Akademisi Derneği ve Kozmetik Dermatoloji Akademisi Derneklerinin üyesidir. Uzm. Dr. Öykü MARAŞOĞLU ÇELEN, 2013 yılında İstanbul Cerrahi Hastanesin'de görev almış olup, mesleki çalışmalarına özel muayenehanesi'nde devam etmektedir.     ...

Etiketler
Temassız incelme nedir
Uzm. Dr. Öykü Maraşoğlu Çelen
Uzm. Dr. Öykü Maraşoğlu Çelen
İstanbul - Dermatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube