Sigara ve akciğer kanseri

Sigara ve akciğer kanseri

Sigara ve Akciğer Kanseri konusundaki bu yazı istanbul göğüs cerrahisi alanında uzman Doç. Dr. Özkan Demirhan tarafından bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

Sigara içimek birçok inflamatuar mediyatör ve büyüme faktörünün salınımını artırır. Bu etki sigarayı bıraktıktan sonra uzun yıllar devam edebilir. Ve bu etki mukus üretimini artırır. Ortaya çıkan hava yolu inflamasyonu akciğer kanseri gelişiminde önemli bir etkendir.

RADON GAZI MESLEKSEL SOLUNUM KARSİNOJENİ SİGARADAN SONRA 2’İNCİ SIRAYI ALIR. MUSTARD GAZI DİĞER SORUMLU KARSİNOGENDİR KİMYASAL SAVAŞ İÇİN ÜRETİLMİŞTİR.

Bu makale 3 Şubat 2021 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Doç. Dr. Özkan Demirhan, 1971 Hekimhan doğumludur.,İlköğrenimini Malatya’da, Orta ve Lise öğrenimini Giresun Eynesil’de tamamlamıştır. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesini 1995 yılında başarıyla tamamlamış ve Tıp Doktoru unvanı almıştır. 1995-1998 yılları arasında Sağlık Bakanlığı bünyesinde çalışmıştır.  1998-2003 Yıllarında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Kliniğinde ihtisasını tamamlamıştır. 2003-2010 yılları arasında Universal Hospitals Groupta çalışmış olup son yıllarda akciğer kanseri tedavisinde en çok tercih edilen doktor olmuştur. 2010-2017 tarihleri arasında Bilim Üniversitesinde görev almıştır.  Doç. Dr. Özkan Demirhan, birçok eser ve uzmanlık tezine sahiptir. Çalıştığı hastanelerde bir çok hastayı başarılı bir şekilde tedavi etmiştir. https://istanbulgoguscerrahisi.com/ Mesleki çalışm ...

Etiketler
Akciğer kanseri nedeni
Doç. Dr. Özkan Demirhan
Doç. Dr. Özkan Demirhan
İstanbul - Göğüs Cerrahisi
Facebook Twitter Instagram Youtube