Sağlıklı bir insanda günlük 40 ila 80 tel saçın kaybedilmesi son derece normaldir. Ancak dökülen bu saçların yerine yenilerin çıkması şartıyla. İşte bir takım faktörler nedeniyle dökülen saçların yerine yenilerinin çıkmadığı olur. Bu durumun ortaya çıkmasıyla birlikte kellik sorunu ortaya çıkar.

Özellikle erkeklerde 18 ila 35 yaş arasında görülen saç kaybının temel nedeni hormon dengesindeki değişimden kaynaklanmaktadır. Hormonlardaki aşırı artış kafa derisindeki saç foliküllerinin beslenmesini sağlayan kılcal damarların çapının daralmasına dolayısıyla beslenemeyen saçların dökülmesine neden olabilmektedir. İşte böyle bir durum karşısında saçlarını kaybeden erkeklerin kaybettikleri saçlarının geri gelmesi bu güne kadar pek mümkün görülmüyordu.

Gelişen tıp ve ilaç teknolojileri sayesinde kliniğimizde uyguladığımız PRP, Mezoterapi ve ilaç tedavisi sayesinde saç dökülmesinin önüne geçmek dökülmüş olanların yeniden çıkmasını sağlamak mümkün olmaktadır.

Komple Saç Tedavisi

Bu güne kadar uygulanan saç dökülmesi tedavilerinde saç köklerinin beslenmesine dikkat edilmiş ancak ihtiyacı olan diğer faktörler göz ardı edilmiştir. İşte burada mezoterapi ile saç köklerinin ihtiyacı olan ilaçlar doğrudan saç köküne uygulanmaya başlanmıştır. Ayna zamanda içerisinde büyüme faktörünü de barındıran PRP nin bu tedaviye katkısı göz ardı edilmiştir. Kliniğimizde mezoterapinin yanı sıra PRP de uygulanarak saç foliküllerinin gelişip büyümesini sağlamak için gereken tüm işlemler uygulanmaktadır. Bunun yanı sıra hastalara verilen ve her gece kullandıkları saç losyonu da saç köklerinin günlük gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Tedavi 3 aylık bir periyotta uygulanmaktadır. Uygulanan tedaviden alınan sonuçlar son derece yüz güldürücüdür.

Tedavi öncesinde hastanın saç dökülmesine sebep olabilecek tüm faktörler araştırılmaktadır. Bunun için kan tahlili yaptırılmakta hastanın saç kaybının temel nedeni tam olarak anlaşılmaktadır. Saç kaybının başka bir nedeni var ise bu nedenin de ortadan kaldırılması için gereken işlemler yapılmaktadır.


Ankara Radyolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!