Reformer pilates zayıflatır mı?

Reformer pilates zayıflatır mı?

Reformer Pilates bir cardio çalışması değildir ve kalori yıkımına odaklanmaz. Fakat Reformer Pilates zayıflamaya katkı sağlar çünkü bu teknik, daha çok iskelet ve kas sistemini geliştirmeye yönelik egzersizler bütünüdür.

Reformer Pilates kilo vermeyi destekleyici ve bedenin görünümünü düzenleyici birçok faktöre sahiptir; Reformer Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler Sayesinde, Kilo Vererek Yaklaşık dört bedene kadar incelmeleri mümkündür. Ayrıca Reformer Pilates Egzersizleri Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.

Reformer Pilates aleti Sayesinde egzersizler engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum Ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından Özellikle tercih edilmektedir.Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

Ayrıca Pilates Duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge Gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlar da Yoğunlaşma ve nefes  çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.

Bu makale 13 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dyt. Gonca Yaşar

Dyt. Gonca YAŞAR, 1975 yılında Antalya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü 1995 yılında bölüm 3.cüsü olarak İhsan Doğramacı Üstün Başarı Ödülü ve Öğrenci Bilim Teşvik Ödülü almıştır. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisadi İdari Programlar Halkla İlişkiler bölümünü 2005 yılında bitirmiştir. Şu an Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakognozi Ana Bilim Dalı Fitoterapi alanında yüksek lisansına devam etmektedir. 2008 Yılında Karbonhidrat Sayımı ve İnsülin Pompası Uygulama Eğitimi, 2010 yılında Bebek ve Çocuk Beslenmesi Eğitimi, 2012 yılında Spor Dişyetisyenliği Eğitimi, 2014 yılında Bariyatrik Cerrahi Diyetisyenliği Eğitimi gibi bir çok mesleki gelişim eğitimini başarıyla tamamlamış olan Dyt. Gonca YAŞAR, çalışmalarına Antalya'da bulunan özel muaye ...

Etiketler
Pilates
Uzm. Dyt. Gonca Yaşar
Uzm. Dyt. Gonca Yaşar
Antalya - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube