Reformer Pilates bir cardio çalışması değildir ve kalori yıkımına odaklanmaz. Fakat Reformer Pilates zayıflamaya katkı sağlar çünkü bu teknik, daha çok iskelet ve kas sistemini geliştirmeye yönelik egzersizler bütünüdür.

Reformer Pilates kilo vermeyi destekleyici ve bedenin görünümünü düzenleyici birçok faktöre sahiptir; Reformer Pilates yapan kişilerin, uyguladıkları teknikler Sayesinde, Kilo Vererek Yaklaşık dört bedene kadar incelmeleri mümkündür. Ayrıca Reformer Pilates Egzersizleri Her yaştan insanın rahatlıkla uygulayabileceği bir egzersiz sistemdir.

Reformer Pilates aleti Sayesinde egzersizler engelli bireylere adapte edilebilir. Böylece fiziksel ve zihinsel rahatlama, uyum Ve vücut farkındalığı sağlanabilir. Dansçılar ve sanatçılar tarafından Özellikle tercih edilmektedir.Çünkü kas gelişimini sağlarken kasları kalınlaştırmadan sıkı bir görüntü sağlamaktadır.

Ayrıca Pilates Duruş bozukluklarının tedavisinde, esneklik kazanmada ve denge Gelişiminde, sakatlık rehabilitasyonunda etkili olarak kullanılabilmektedir. Hamile kadınlar da Yoğunlaşma ve nefes çalışmalarından programlı olarak yararlanabilirler.


Antalya Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!