Prf uygulaması

Prf uygulaması

PRF (platelet rich fibrin/trombositten zengin fibrin), kişiden alınan kanın santrifüj adı verilen özel bir işleme tabi tutulmasıyla elde edilen ve bütün dokularda iyileşmeyi arttırıcı hücreler (trombositler, lökositler, sitokinler, büyüme faktörleri) içeren bir yapıdır.

Kemik gibi sert dokularda veya dişeti gibi yumuşak dokularda iyileşmeye olumlu katkıları bilimsel olarak kanıtlanmış bir yardımcı tedavi yöntemi olan PRF, günümüzde doku iyileşmesinin hızlandırılması ihtiyacı bulunan bölgelere konsantre şekilde iyileştirici hücrelerin uygulanmasını sağlayan en etkili ve güncel yöntemlerden biridir.

Kişiden alınan az miktarda kandan elde edilen bir ürün olduğu için hazırlanması çabuk, uygulanması kolaydır. Kişinin kendi kanından elde edilen bir ürün olması sayesinde, vücut tarafından reddedilme gibi reaksiyonlara neden olmaz.

 

Bu makale 14 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Dt. Kerem Turgut Atasoy

Dr. Dt. Kerem Turgut ATASOY, 1984 yılında doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimini 2002 yılında Malatya Anadolu Lisesi'nde bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nde başladığı lisans eğitimini 2008 yılında tamamlayarak "Diş Hekimi" ünvanı almıştır. Ardından 2009-2015 yılları arasında Karadeniz Teknik Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı'nda eğitim görerek "Ağız, Diş, Çene Cerrahisi Uzmanı" olmuştur.

İmplant Uygulamaları, Çene Eklemi Tedavileri, Artrosentez,Gömülü Diş Çekimleri, Çene Kist ve Tümörleri, Apikal Rezeksiyon gibi alanlarda başarılı tedaviler uygulayan Dr. Dt. Kerem Turgut ATASOY,  kurucu ortağı olduğu Özel Klinik Bursa Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğinde hastalarına hizmet vermektedir. 

Etiketler
Diş eti
Uzm. Dr. Dt. Kerem Turgut Atasoy
Uzm. Dr. Dt. Kerem Turgut Atasoy
Bursa - Diş Hekimi
Facebook Twitter Instagram Youtube