İmplant tedavi süresi nasıldır
İmplant tedavi süresi nasıldır

Diş implantları, diş eksikliklerinin telafisi amacıyla kullanılan, titanyumdan hazırlanmış suni diş kökleridir.Günümüzde en başarılı ve koruyucu tedavi alternatifi olarak kullanılmaktadır. Çene kemiğine lokal anestezi altında küçük bir operasyonla yerleştirilen implantlar, kemik ile hücresel düzeyde bağlantı kurarak vücudun bir parçası olur ve kemik-implant bağlantısı (3 ile 6 ay arasında) tamamlandıktan sonra üst yapı olarak da adlandırılan protez yapılır.

Eksik diş varlığında implant yapılmasına engel olacak bir sağlık durumu yoksa en doğru ve koruyucu yöntem implant yapılmasıdır.

İmplantlar, lokal anestezi altında çene kemiğinde uygun yerlere yerleştirilir. Operasyon sonrası bölgede hafif bir şişme olması doğal olmakla birlikte çoğu hastada implant tedavisi sonrası günlük yaşam kalitesi olumsuz etkilenmez ve ağır bir iyileşme süreci olmaz. Standart tedavi yönteminde implantlar iyileşme süresi boyunca dişetinin altında bekletilir ve süre tamamlanınca üzerlerine iyileşme başlığı adı verilen bir metal parça takılır. 7-10 gün arası bir sürenin ardından dişetleri protez yapılmasına hazır hale gelir ve implantların protez yapım aşamasına geçilir.


Bursa Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!