Popo estetiği ile ilgili sıkça sorulan sorular

Popo estetiği ile ilgili sıkça sorulan sorular
1. Yağ transferi ile popo büyütmenin riskleri nedir?
C: Yağ transferleri ile ilgili en büyük risk olguların %30 unda görülebilen rezorbsiyon yani erime yada vücudun yağ naklini kabul etmemesidir. Belli oranlarda mutlaka kalacaktır böyle bir durumda ikinci bir seans düşünülebilir. Yöntemin sonuçlarının doğal olması ikinci seansa değmektedir. Japonya ve Kore başta olmak üzere seanslar dahilinde kök hücreden zengin yağ transferleri ile meme büyütme işlemi sıklıkla yapılmaktadır.
2. Popo büyütme yada şekillendirme erkekler tarafından yaptırılabilirmi?
C:Kesinlikle evet, hatta gördüğüm kadarıyla erkekler bunu daha çok dert etmeye başladı. Pantolon belinde durmadığı için destekli çamaşır dahi kullanılabiliyor.
3. Popoya yağ transferimi yoksa implantmı?
C:Bunu sizin yapınız belirler, eğer çok zayıf iseniz kas altına yerleştirilen implant tercih edilir. Son karar doktorunuzla olan görüşmenize göre şekillenecektir.
4. Popo bölgesindeki cilt sarkması ve selülit görüntüsüne yağ transferinin faydası varmıdır?
C: Yağ hücreleri yeni nakledildikleri bölgede kan dolaşımını artırıp metabolizmayı artırırlar içeriğindeki kök hücreler vasıtası ile belirli oranda rejuvenasyon sağlamaktadırlar. Benim şahsi görüşüm en iyi selülit tedavisinin bu olduğudur.
5. Operasyon sonrası özel bir korse veya kıyafet giymem gerekirmi?
C:2 hafta süreyle operasyon sonrası yeniden şekillenmeyi sağlamak ve ödemi minimize etmek için özel bir korse giyilir. Bunun yanı sıra şişlik ve ödemlerin azaltılması için masaj ultrasound gibi yöntemler tavsiye edilir.
6. İşlem sonrası ne zaman spora başlayabilirim?
C: 2 hafta sonra yürüyüş 6 hafta sonra full egzersiz önerilir.
7. Popoya yapılan işlemler sonrası ne zaman oturabilirim?
C:Aynı gün oturabilirsiniz fakat uzun saatler oturmanız başlangıçta tavsiye edilmez.
8. Medyadan sıkça duyduğum Brezilya tipi popo estetiği ne demek?
C:Mutlaka büyük bir popo anlamına gelmiyor. Magazinsel bir tabir olmakla birlikte magazinsel bir cevapla Pamele Anderson’un önden görünümü ve yaptırdığı estetik, J lopez’in arkadan görünümü ve yaptırdığı estetik şeklinde özetlenebilir. Poponun üst yan kısımlarının dolgunluğunun artırılması hem lift hem seksepalite sağlar.
9. Diğer madde enjeksiyonlarını tavsiye edermisiniz?
C:Sıvı silikon ve erimeyen maddeler haricinde estetik cerrah kontrolünde yapılabilir. Bunlarda belli süre içinde eriyeceği için maliyet çok yüksek boyutlara çıkabilmektedir. Yurt dışında hidrojel enjeksiyonları çok populerdir. Kısa sürelidir dönemsel etki gösterir. Bir kez daha uyaralım erimeyen hiçbir yabancı madde enjekte ettirmeyiniz.

Bu makale 15 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Doç. Dr. Tayfun Türkaslan

Etiketler
Popo estetiği
Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
Doç. Dr. Tayfun Türkaslan
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube