Neden Ozon Sauna Terapisini Denemelisiniz?

Birçok insanın buharı bir rahatlama aracı olarak görmektedir. Aslında buharın sağlığı arttıran, çok güçlü etkileri vardır. Ozon sauna, immün sistemi güçlendirerek astım, bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden hastalıkları tedavi eder. Ayrıca vücut enerjisini arttıran, kilo kaybettiren, stresi azaltan, vücudu zehirlerden arındıran (detoks eden) ve deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir.

Haftada 3-4 kez 15-30 dk süren, gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan ozon sauna, binlerce yıllık buhar, kaplıca, hamam gibi geleneklere sahip olan biz insanların sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin alternatif bir yoludur.

Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntem hem sauna keyfi hem de ozon tedavisi seçeneklerinin güzel bir kombinasyonudur. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür.


Gaziantep Geleneksel Tıp Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!