Online diyet nedir ?
Online diyet nedir ?

Bu aralar çok popüler olan bir konu ve çokça sorulan bir soru “Online Diyet” süreci adım adım açıklayarak başlayalım?

1) Kişi istenilen kan tahlillerini yaptırır ve diyetisyene mail veya fotoğraf olarak iletir.

2) Gerekli değerlendirme hekim tarafından yapılır ve diyetisyen kişiyi arar.

3) Boy,kilo,yaş,günlük yaşantı,yemek yeme alışkanlıkları,iş saatleri,kişinin tüketmeyi sevdiği ve sevmediği besinler,alerji varlığı intolerans,kronik hastalıklar,sürekli kullanılan ilaçlarla ilgili bilgi alır.

4) Bu bilgiler doğrultusunda tamamen size özel uygun hazırlanan bir diyet listesi danışanla birlikte gözden geçirilir,gerekli görüldüğü takdirde değişiklikler yapılır ve kişiye yollanır.

5) Değişim listesi adı verilen ve diyette yasakları ortadan kaldıran bir yiyecek seçim kartı yollanır ve nasıl kullanılacağı anlatır.

6)Eveet artık diyettesiniz.

Peki Ya Sonrası ?

Danışan kafasına takılan her soruyu Whatsapp üzerinden diyetisyenine sorarak kolayca cevap alabilir.Haftada bir danışan kendisi tartılır ve o hafta değerlendirilir.Diyette danışanın zorlandığı kısımlar gözden geçirilir ve süreç bu şekilde devam eder.Zamanı olmayan,evi veya iş yeri uzakta olan hatta farklı şehir ve ülkelerdeki danışanlar için en uygun diyet uygulama yöntemidir diyebiliriz.

Ketojenik,Glutensiz Paleolitik,GAPS,İF ve Akdeniz Diyetleriyle ilgili bilgilenmek isterseniz profilimi ziyaret edebilir ya da mail atabilirsiniz.


Antalya Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!