Online diyet nedir ?

Online diyet nedir ?

Bu aralar çok popüler olan bir konu ve çokça sorulan bir soru “Online Diyet” süreci adım adım açıklayarak başlayalım?

1) Kişi istenilen kan tahlillerini yaptırır ve diyetisyene mail veya fotoğraf olarak iletir.

2) Gerekli değerlendirme hekim tarafından yapılır ve diyetisyen kişiyi arar.

3) Boy,kilo,yaş,günlük yaşantı,yemek yeme alışkanlıkları,iş saatleri,kişinin tüketmeyi sevdiği ve sevmediği besinler,alerji varlığı intolerans,kronik hastalıklar,sürekli kullanılan ilaçlarla ilgili bilgi alır.

4) Bu bilgiler doğrultusunda tamamen size  özel uygun hazırlanan bir diyet listesi danışanla birlikte gözden geçirilir,gerekli görüldüğü takdirde değişiklikler yapılır ve kişiye yollanır.

5) Değişim listesi adı verilen ve diyette yasakları ortadan kaldıran bir yiyecek seçim kartı yollanır ve nasıl kullanılacağı anlatır.

6)Eveet artık diyettesiniz.

Peki Ya Sonrası ?

Danışan kafasına takılan her soruyu Whatsapp üzerinden diyetisyenine sorarak kolayca cevap alabilir.Haftada bir danışan kendisi tartılır ve o hafta değerlendirilir.Diyette danışanın zorlandığı kısımlar gözden geçirilir ve süreç bu şekilde devam eder.Zamanı olmayan,evi veya iş yeri uzakta olan hatta farklı şehir ve ülkelerdeki danışanlar için en uygun diyet uygulama yöntemidir diyebiliriz.

Ketojenik,Glutensiz Paleolitik,GAPS,İF ve Akdeniz Diyetleriyle ilgili bilgilenmek isterseniz profilimi ziyaret edebilir ya da mail atabilirsiniz. 

Bu makale 10 Eylül 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Dyt. Canberk Yaşar

Dyt. Canberk Yaşar, 1997 yılında Antalya da doğmuştur ve bir diyetisyen çocuğudur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü akreditasyon alarak 2019 yılında Diyetisyen unvanı almıştır.  Klinik Stajlarını Kepez Sağlık Merkezi, Başkent Hastaneleri Kadın doğum , pediatri, endokrin kliniklerinde,Yenikent diyaliz merkezi,Ayaş rehabilitasyon merkezi’nde tamamlayıp Türk Havacılık Ve Uzay Sanayii’sinde (TUSAŞ) toplu beslenme stajını bitirmiştir. Yaşam koçluğu, Obezite tedavisinde multidisipliner yaklaşım, Hastalıklarda güncel nütrisyon yaklaşımları,integretif beslenme,beslenme ve vücut ilişkisi, psikosomatik hastalıklar ve beslenme, bariatrik cerahi sonrası beslenme, gıda güvenliği kursları ve kongreleri  gibi birçok mesleki gelişim ve eğitimi başarıyla tamamlamış, mes ...

Etiketler
Gluten
Dyt. Canberk Yaşar
Dyt. Canberk Yaşar
Antalya - Diyetisyen
Facebook Twitter Instagram Youtube