Nefertitilift, botox ile yüz ve bouyun gençleştirme

Nefertitilift, botox ile yüz ve bouyun gençleştirme

NefertitiBotox (Botoks), artık oldukça sık olarak estetik müdahalelerde kullanılmakta hatta en sık yapılan estetik tedavi olarak yerini almıştır. Tüm dünyada ameliyatsız yapılan estetik müdehalelerin başında botoks uygulaması gelmektedir. ABD’de 2002 yılında en büyük sağlık otoritesi FDA onayladıktan sonra çığ gibi artan sayılarla insanlar gruplar halinde bu uygulamayı yaptırmaktadır.

Botox kolay uygulanabilirliği, çok emniyetle kullanılabilmesi ve geniş kullanım sahası olması sebebiyle hastaların ve doktorların artık vazgeçemediği bir ilaç haline gelmiştir.

BotoxKaş arasındaki dikine çizgilerin giderilmesi, alındaki yatay çizgilerin tedavisi, göz kenarındaki kaz ayağı çizgileri, dudak kenarındaki çizgiler, burun sırtındaki mimik çizgileri, göz altındaki ince çizgilenmeler, ağız alt kenar düşüklüklerinde, boyun dikine oluşan bantların giderilmesinde, aşırı terleme (hiperhidrozis) tedavisinde sıklıkla kullanılan botox sayesinde, mimik kaslarının bölgesel olarak hareketini geçici kısıtlayarak etki sağlıyoruz.

Düzgün hatlarla belirlenmiş  boyun ve yüzün alt kısmını oluşturan çene kenarı, güzellik ve gençliğin en önemli belirtilerinden birisi olarak eski Mısır‘lılardan beri kabul görmektedir. Gergin ve düzgün duran bir alt çene ile boyun yapısı günümüzde de kabul görmektedir. Bu görünüme tarihteki en güzel kraliçe olarak kabul edilen eski Mısır kraliçesi Nefertiti‘nin adı verilmektedir. Güzelliğin sembolü olan Nefertiti Amerikan Estetik Cerrahi Derneği’nin de sembolü olarak kabul edilmiştir.

NefertitiYaşlanmanın, çevre faktörlerinin ve genetik yapının etkisi ile cildimiz dolgunluğunu kaybeder, zayıflar ve sarkmalar ve gevşemeler ortaya çıkar.

İşte estetik ameliyatlı çözüm istemeyen hastalar için botox ile tüm yüz ile birlikte boyun ve çene kenarı da düzeltilebilmektedir. Bu tekniğe NEFERTİTİ LİFT denilmektedir. Nefertiti lift denilen bu teknik  aslında tüm yüze ve boyuna yani sarkmaları ve aşağı çekmeleri artıran kırışıklıklara neden olan bazı kaslara botox (botoks) enjekte edilerek zaten gevşemiş ve sarkmış olan cilt yapılarının bu kaslar nedeniyle daha da fazla sarkmasını engellenmektedir.

Botox
Nefertiti lift nasıl yapılır?

Yüzün üst kısımlarına uyguladıktan sonra yanakların alt kısımlarını aşağı çeken ve boyunu kırışık gösteren yapılar botoks enjeksiyonu ile düzeltilir.
Nefertiti Lift Ne kadar etkili olur?

Botoks‘un etki süresi kadar yani 4-8 ay ortalama 6 ay kadar kalıcıdır ve sonra her botox uygulaması gibi tekrarlamak gerekir. Yani ortalama yılda iki defa yapılarak genç kalmak mümkündür. Ancak gerçek bir ameliyatın yerini tutmaz. 3 boyutlu endoskopik yüz germe ameliyatı 10 yıla yakın bir süre kalıcı olabilir. Ama ameliyat olmak  istemeyen hastalar için iyi bir yöntemdir.

Botoks
Nefertiti Liftte Başka neler yapılır?


Nefertiti lift yapılırken aynı zamanda lazer ile cildi yenilemek ve sarkan cildi toparlamak ve alttan daha taze ve yeni bir cilt elde etmek mümkündür. Şayet lazer ile birlikte uygulanırsa etkisi çok daha fazla ve daha kalıcı olur. Bu nedenle biz hastalarımıza her iki tekniği bir arada uyguluyoruz.

Ayrıca gıdı bölgesindeki ve çene kenarındaki yağlanma estetik görünümü en çok bozan faktördür.  Bu bölgede yağlanma fazla ise lazer lipolizis yani lazer ile yağ hücrelerini de parçalayarak boyun ve alt çenenin daha gergin ve genç görünmesini sağlıyoruz.

Botox
Nefertiti Lift’i Kimlere Yaptırmalı?


Bu teknik aslında çok iyi bir yüz anatomisi bilgisi gerektirir. Bu nedenle çok usta ellerde yapılmalıdır. Doktorunuz mutlaka plastik cerrah veya dermatolog olmalıdır. Aksi taktirde yüzde asimetriler ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir.

Bu makale 12 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Nuri Battal

Op. Dr. Nuri M. Battal, 1962'de İstanbul’da dünyaya geldi. Lise öğrenimini 1980 yılında İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamladı ve aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı, 1986 yılında da mezun oldu ve tıp doktoru unvanını aldı. Op. Dr. Battal, yine aynı fakültede açılan Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı asistanlığı sınavını kazandı ve 1987 yılında Genel Cerrahi uzmanlık eğitimine başladı. Uzmanlık ihtisası döneminde (1990 yılında) 6 ay ABD' de Nevada Üniversitesi Genel Cerrahi Kliniği’nde research fellow olarak görev aldı. Op. Dr. Battal, 1992 yılında genel cerrahi ihtisasını tamamladı ve ardından 6 ay süresince İstanbul Amerikan Hastanesi El Cerrahisi bölümünde görev yaptı.  Sonrasında ise İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Acil Cerrahi Ana Bilim Dalı’na tayini gerçekleşti ve burada 3 yıl çalıştı. ...

Etiketler
Yaşlanma
Op. Dr. Nuri Battal
Op. Dr. Nuri Battal
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube