Mezolifting ya da yüz mezoterapisi yüz, boyun ve el sırtı gibi dokulardaki yaşlanma etkilerini geri çevirmek için kullanılır. Genellikle 35-55 yaş arası hastalar bu yöntemden fayda görürler. Mezolifting deri metabolizmasını hızlandırarak deriyi gençleştirmeyi hedefler. Bu amaçla vitamin, mineral ve aminoasitler(mikro besinler) deri altına küçük dozlarda verilir. Böylece kolajen ve elastin üretimi artar, deri gençleşir. Bu mikro besinler krem, serum olarak deriye uygulandıklarında mezolifting’de olduğu kadar iyi nüfuz edemezler. Bu nedenle aynı etken maddeler kullanıldığında bile mezolifting daha etkilidir. Mezolifting ile deri beslenir ve gençleşir.

Yüz mezoterapisi kaç seans uygulanır?

Genellikle 4-6 seans 1-2 hafta arayla uygulanır. Ardında 2-3 ayda birkez idame tedavisi yapılırsa sonuç kalıcı olacaktır.
Sonuç olarak canlı, parlak, kuruluğu, sarkması ve ince çizgileri azalmış, daha sıkı bir cilt elde edilir.

Mezoterapi’de sonuçlar ne zaman görülmeye başlar?

Bazen sonuç ilk uygulama sonrası görülür. Ancak ortalama olarak 2-3 seansta gözle görülür bir ilerleme sağlanır. Yüz uygulamaları düzenli bir cilt bakımı ve güneşten korunma ile sürekli hale gelir. Eğer selülit ve lokal yağ giderici uygulamalar yapılıyorsa bunu bol su, egzersiz ve doğru beslenme ile desteklemek gerekir. Ancak zaman asla durmaz. Elde edilen sonuçların kalıcılığını artırmak için uygulama dizilerini düzenli aralıklarla tekrarlamak gerekecektir. Duyulabilecek acı birkaç milimetrelik bir iğnenin vereceği hafif bir batma hissidir.

Mezolift kokteylinde kullanılabilecek ürünler hangileridir?

Hyaluronik Asit,

DMAE (dimethylaminoethanol),

Magnezyum,

Selenyum,

Silica,

Vitamin A, B1, B2, B3, B5, B6, C, Çinko,

Amino Asitler,

Nükleik Asitler,

Alfa Lipoik Asit,

Glutatyon.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!