Metabolic balance, metabolik sendroma ilaçsız çözüm

Metabolic balance, metabolik sendroma ilaçsız çözüm

SORULAR / CEVAPLAR

1. metabolic balance nedir?
Metabolic balance kilo düzenleyici metabolizma programıdır. Bu program doktorlar ve beslenme uzmanları tarafından geli
stirilmistir. Bu program yardımıyla yeme – içme alıskanlıklarınız saglıklı, dengeli ve sizin için düzenlenmis bir beslenme sekline dönüsecektir. Bu programın temeli ise sadece size özel bir beslenme planı hazırlanmasıdır. Bu plan, güncel laboratuar tahlilleriniz ve saglık durumunuzun gözden geçirilmesi sonunda hazırlanmaktadır. Program 4 asamada sizi basarıya götürecektir.

2. metabolic balance ile kilo nasıl dengeleniyor?
Kisiye özel hazırlanan beslenme planı sayesinde kisi vücudunun ihtiyaç duydugu tüm saglıklı besinleri alıyor. Bu sekilde metabolizma saglıklı çalısıyor ve dogal bir insülin salgılaması tesvik ediliyor. Kisi besinlerini yeni ve basit kurallara göre hazırladıgı için kilosu kontrol altında oluyor. Bu sayede hormonların dengesi güçleniyor.
Sadece bir beslenme degisikligiyle, diyet yapmadan, zayıflamaya destek ürün ve ilaçlar kullanmadan saggınızı koruyarak kilonuzu düzenleyebiliyorsunuz.
3. Insanlar neden metabolic balance ı tercih etmeli?
Kisinin beslenme planı, saglıklı metabolizmayı destekleyerek istenilen kilonun dengede kalması saglanıyor. Metabolic balance egitimi almıs sertifikalı uzmanlar sayesinde kisi istedigi kiloya problemsiz ve belirlenen süre zarfında kavusabiliyor.
4. Bütün gün çok hareketli bir yasantım var. Yine de metabolic balance programını uygulayabilecek miyim?
Beslenme planınız günlük is yogunlugunuza adapte edilebilecek sekilde çok yönlü ve esnektir. Hazırlanması kolay yeme listeleriniz olacaktır. Yaratıcı olun. Koçunuz ev dısında yediginizde de programa nasıl baglı kalabileceginiz konusunda yardımcı olacaktır.
5. metabolic balance saggın düzelmesini nasıl saglıyor?
Do
gal beslenme dengesinin saglanması ile vücut dogal kilosuna kavusabilir. Bu durum, verimlilik ve konsantrasyonu da beraberinde getirir. Bundan dolayı tüm enerji seviyesi artar. Daha kaliteli uyku uyumak fiziksel kuvveti arttırır. Sonuç olarak; daha saglıklı, daha aktif ve daha zinde olunur ki buda kisiye yansır. Böylece vücuttaki yaglar azalır, azalırken metabolic balance sayesinde kas ve bag dokusu güçlenir, cilt gergin ve pürüzsüz kalır.
6. metabolic balance programına koçluk destegi almadan katılabilir miyim?
Bu programda basarılı olmanızın en önemli noktası koçunuzun yönlendirmesidir. Koçunuz, tüm program boyunca size yardımcı olacak kisidir. Program konusunda çok bilgilidir. Aynı zamanda size moral destegi de verecektir.
7. Program ne kadar sürüyor?
Asama 1: Hazırlık dönemidir; 2 gün sürer.
A
sama 2: Sıkı dönemdir; en az 14 gün sürer.
A
sama 3: Rahat dönemdir. Beslenmenize ek yiyecekler ilave edilir.
A
sama 4: Koruma dönemidir;
Pek çok ki
si bu dönemi hayat boyu sürdürmeyi tercih eder.
8. Program da nasıl bir süreç izleniyor?
Metabolic balance enstitüsündeki sertifikalı doktorlarımız sizi 4 asamalı programımıza baslatacaklardır.
Birinci görü
smenizde, dr.unuz kisisel saglık ve beslenme geçmisinizi kayıt ederek size bir kan testi listesi verecektir. Kan testlerinizin sonuçları bize ulastıktan sonra, tüm bilgileriniz metabolic balance enstitüsünde degerlendirilerek “Kisisel Beslenme Planınız” olusturulacaktır. Metabolic balance koçunuz planınıza baslarken ve tüm plan uygulama sürecinde size rehberlik edecektir
9. Ögünler arası 5 saatlik yemek yememe molası neden bu kadar önemli?
Vücudunuzun besinleri rahatlıkla sindirebilmesi için makul bir dinlenme zamanına ihtiyacı vardır. Her ara ö
gün metabolizmanın dengesini bozarak size yabancı olmayan acıkma ataklarını tetikler. Bu nedenle 5 saatlik mola süresine sadık kalmanız çok önemlidir.
10. Beslenme planımdaki tüm yiyecekleri yemeli miyim?
Evet. Yemelisiniz. Bu plan rast gele hazırlanmıs bir beslenme planı degildir. Bilimsel olarak sizin laboratuar verilerinize göre düzenlenmis, parmak iziniz kadar özel kisisel beslenme planınızdır. Sizin için seçilen bu yiyecekler metabolizmanızı destekleyerek, ve bugüne kadar vücudunuzda eksik olanları tamamlayacaktır. Yeni tecrübelere kendinizi açarak farklı bilgileri almaya odaklanın. Yeni yemek tarifleri bu degisim ve gelisimde size yardımcı olacaktır.
12. Planımda belirtilen miktar kadar mı yemeliyim?
Evet. Bu miktarları tüketmeniz önemlidir. Bu özellikle 2inci dönem için gereklidir. Miktarlar ideal kilonuza göre belirlenir. Amacınıza ulastıktan sonra 3. ve 4. dönemlerde miktarlar daha serbesttir. Böylece kilonuz da korunur.
13. Peki sıkı dönemde (asama 2) acıkır mıyım ve bu degisim verimliligimi olumsuz etkiler mi?
Hemen yemek öncesinde acıkmıs olmak normaldir.

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Uzm. Dr. Zekeriya Gür

Uzm. Dr. Zekeriya GÜR, 1957 yılında Adana'da doğmuştur. İlkokulu Gölcük'te, liseyi İzmit Lisesi'nde bitirmiştir. Ardından Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı almıştır. Yine aynı üniversitede ihtisasını almış ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olmuştur. Uzm. Dr. Zekeriya GÜR, mecburi hizmet yükümlülüğünü pratisyenlikte Iğdır’da, uzmanlıkta ise Kırklareli'nde yerine getirmiştir. Çorlu Devlet Hastanesi'ndeki görevinden 2009 yılı Eylül ayında emekli olmuştur. Meslek hayatının, emeklilikten önceki son 5 yılında, sağlıklı yaşam ve kilo yönetimiyle ilgili çalışmalar yapmıştır. 2009 yılında, Metabolic Balance'ı geliştiren, Metabolizma Endokrin Uzmanı Doç. Dr. Wolf Echart Funfack ile tanışmış ve Metabolic Balance eğitimlerine katılarak Metabolic Balance Türkiye temsilcisi olmuştur. Ardı ...

Etiketler
Metabolik sendrom nedir
Uzm. Dr. Zekeriya Gür
Uzm. Dr. Zekeriya Gür
İstanbul - Pratisyen Hekimlik
Facebook Twitter Instagram Youtube