Lipoliz nedir? Lipoliz nasıl uygulanır ve etkisi nedir?
Lipoliz nedir? Lipoliz nasıl uygulanır ve etkisi nedir?

Lipoliz, bölgesel fazlalıkların doğal yollarla yok edilmesini sağlarken PPC maddesinin lipoliz iğnesi yardımıyla deri altına enjekte edilmesiyle uygulanan tedavi yöntemidir.

Cerrahi bir yöntem olmaması, maliyetinin diğer yöntemlere göre daha az olması, herhangi bir yan etki göstermemesi ve hastanede kalmayı gerektirmeyip günlük yaşamı etkilememesi gibi sebepler lipoliz uygulamasının daha çok tercih edilmesini sağlar.

Lipoliz Uygulama Alanları

Bölgesel (karın, basen, bacak, kol, boyun) yağlanma olan bölgelerde,

Gözaltı torbalarında,

Selülit tedavisinde,

Jinekomasti tedavisinde kullanılmaktadır.

Lipoliz Nasıl Uygulanır ve Etkisi Nedir?

Lipoliz, bölgesel fazlalıkların görüldüğü bölgeye çok ince lipoliz iğneler yardımıyla PPC maddesinin enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Bu madde yağ hücrelerinin parçalanmasını sağlayarak doğal yollarla dışarı atılmasını sağlar. Vücuttaki yağlar doğal yollarla dışarı atıldığından dolayı sarkma gibi yan etkileri oluşmamaktadır.

Lipoliz yönteminin etkileri tedaviden sonra etkilerini hemen gösterir. Tedaviden ortalama 1-2 ay sonra gözle görülür şekilde bir etki oluşturur.

Lipoliz Yöntemi Kimlere Uygulanmaz?

Kalp rahatsızlığı olan hastalara,

Diyabet hastalarına,

Hamile ve emzirme döneminde olan kişilere,

Karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olan kişilere lipoliz yöntemi uygulanmaz.

Lipoliz uygulaması obez kişilerde de uygulanan bir yöntem olmayıp sadece bölgesel fazlalıkların giderilmesinde uygulanan bir yöntemdir.

Seans Aralıkları

Lipoliz uygulaması tedavi edilecek bölgeye göre ortalama 15-45 dakika arasında süren bir işlemdir. Seans aralıkları ise hastanın istek ve beklentisine göre 2- 4 hafta aralıklar ile 2- 6 seans arası istenilen sonuçlar ile sonuçlanmaktadır.

Lipoliz Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yağların doğal yollarla parçalanması sebebi ile alkol alınmamasına,

Tedavi süreci boyunca güneşlenmemeye özen gösterilmesi gerekmektedir.


İstanbul Medikal Estetik Uzmanı uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!