Lazerle kılcal damar tedavileri
Lazerle kılcal damar tedavileri

Son yıllarda lazer tedavileri çok büyük aşama kaydetmiştir. Günümüzde lazerler pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Bu heyecan verici gelişmeler özellikle bacak varislerinin mavi ve kırmızı renkte olanlarında, yüzde ve vücudun herhangi bir yerindeki damar genişlemelerinin lazerle tedavisini olanaklı kılmıştır. Lazerle tedaviler gittikçe popüler olmaktadır. Çünkü yan etkileri çok azdır ve tedaviden hemen sonra günlük aktivitelerinize dönmeniz mümkündür.

CoolGlide Excel klinik olarak etkili yüz ve bacak damar lezyonları tedavisini uygulayan ilk 1064 nm Nd: Yag lazerdir. “atış süresi, spot çapı ve güç” ün gerçek bağımsız kontrolü ile başka Nd:yag lazerler dahil diğer sistemlerden daha fazla damar tedavi imkanı Cutera sistemi ile sağlanabilir. CoolGlide sistemleri çok yönlü kullanıma sahip vasküler sistemlerdir. -tüm vasküler lezyonlar -port wine stain (şarap lekesi) -ince hemanjiomlar tedavi edilebilmektedir.

Başlığında ayarlanabilen çap ölçüsü sayesinde 3, 5, 7 mm lik damarları kolayca tedavi edebilir. Bakır soğutma tabakası sayesinde dokunulan bölgeyi anında soğutur. Başlıktaki ClearView tekniği ile yapılan bölgenin açıkca görülmesi sağlanır. Uygulama sırasında anestezi yapılmasına gerek yoktur.

Tolere edilebilir bir acısı vardır. Uygulama sırasında bazı damarlar anında yok olurken bazılarının rengi koyulaşır. 4-8 hafta içinde bu bölgeden tamamen kaybolmuş olur. Uygulama sonrasında epitelize edici krem, oluşan hasarın derecesine göre steroidli kremler kullanılır. Mutlaka güneşten korunulmalıdır. Genellikle bir veya iki seans yeterlidir.2 seans arası ortalama 3-4haftadır. Bununla beraber tedavi sayısı damarların sayısı, rengi ve büyüklüğüne göre değişebilir.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!