Cilt yenileme için kullanılan lazer sistemleri cilt içinde ısı oluşturarak, kollogen demetlerini yenileyerek güçlendirerek , yeni kolloge n oluşumunu sağlayarak ciltte düzelme, parlaklık, pürüzsüzlük, kırışıklarda azalma sağlayarak daha genç bir cilde kavuşmayı sağlar.

Tek seansla alınan başarı genellikle yeterli olmayıp bazen birkaç seans gerekli olabilir. seanslar 4-8 hafta aralıklarla yapılabilir.

Seanslar acılı olmamakla birlikte seans sonrası ciltte yoğun kızarıklık, bazen şişlik(ödem), yanma hissi birkaç gün sürebilir. Yapılan işlemin derinliğine göre bu süre değişir.

Lazerle ayapılan hemen her işlem sonrasında olduğu gibi güneşten korunma çok önemlidir. Leke oluşıumunu engellemek için 2-3 saatte bir güneşten koruyucu ürünler kullanılmalı kurumasının önlenmesi için de sık sık nemlendirilmelidir.

Lazerle cilt gençleştirme işlem yoğunluğuna bağlı olarak ciltte peeling etkisi yarattığından 1 hafta kadar soyulmalar görülebilir. Güneş korumasının etkin yapılamaması riskine karşı yaz mevsiminde yapılması önerilmez.

İşlem 30-40 dakika civarında sürer ancak sonraki bakım çok önemlidir.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!