LAZERLE VAJİNA DARALTMA VE YENİLEME IntimaLase

Kozmetik jinekolojide dünyada ve ülkemizde kullanılan lazer uygulama yöntemleri ile vajina daraltma ve yenileme sistemi olan IntimaLase teknolojisi ve uygulamaları ile ağrısız acısız ameliyat olmadan artık vajen estetiği olabileceksiniz.

Kadınlarda zamanla vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve cinsellik ile sıkıntılar ortaya çıkabilir. Gebelik,n ormal doğum, zor doğum, iri bebek doğurma öyküsü, çok sayıda doğum yapmak, doğumda dikilen dikişlerin kötü kaynaması ve açılması, menopoz döneminde dokularda sarkma ve esneme, aşırı kilo alma veya çok zayıflama, sigara içmek ve ilerleyen yaş nedeni ile bayanlar vajina daraltma ve yenileme ihtiyacı duyabilirler. Bazı bayanların yapısal olarak vajinaları büyük de olabilir.

Vajina kas yapınızın kuvvetini ve tonusunu merak ediyorsanız sırtüstü yatınız iki parmağınızı vajina içine sokarak kuvvetlice parmaklarınızı sıkmaya çalışınız yeterli sıkabiliyorsanız tonus yapınız yeterlidir. Ama önemli olan cinsel ilişkide her iki tarafında zevk alabilmesidir. Vajina açıklığınızın geniş olmasından siz veya cinsel eşiniz rahatsız ise orgazm problemleri yaşanmaya başlanacak ve sorun çözülmeyecek, cinsel isteksizlik bazen de eşlerin birbirini aldatmasına kadar gidecektir. Vajinadan ses geliyorsa, hafif idrar kaçırma şikayetiniz varsa bu durumdan rahatsız iseniz lazer teknolojisi ile fayda göreceksiniz.

Vajina kaslarının sıkı olmaması orgazm olmanıza engel olabilir. Menopoz dönemine doğru dokular esnekliğini yitirmeye başlar idrar torbasında ve rahimde sarkma başlar.

LAZER VAJİNA DARALTMA VE YENİLEME SİSTEMİ İntimaLase nedir nasıl çalışır?

Er:YAG lazer teknolojisi ile lazer ışınları dokularda foto termal etki yaparak vajinal kanalda kollajen doku üretimini tetikleyerek kollajen doku artışı sağlayarak vajinal kanalda daraltma ve yenileme yapmaktadır.

Er:YAG lazer sisteminin jinekolojide kullanılan uygulama nedenleri:

1.Vajinal kanalda daraltma ( vaginal thigtening) İntimaLase

2.İdrar kaçırma tedavisi İncontiLase

3.Vulva derisi çok koyu olanlarda deri rengini açma( whitening)

4.Rahim ağzı yaraları

5.Genital condilom, siğil

6.Gebelik çatlakları

7.Ameliyat izlerinin düzeltilmesi

8.Lazer ile labioplasti (iç dudak estetik iç dudak küçültülmesi)

LAZER VAJİNAL DARALTMA VE YENİLEME İntimaLAse AVANTAJLARI NELERDİR?

*Cerrahi vajinoplasti ameliyatlarının yerini almıştır. Cerrahi ameliyatlarda vajinal kanalın giriş kısmına müdahale edilebilmektedir. Lazer teknolojisi kullanılarak yapılan işlemlerde vajinal kanalın rahim ağzından vajinal girişe kadar olan bölgede kollajen dokularda artış yaparak kanalda ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden vajinal daraltma yapabilmektedir.

*Uygulama esnasında ve sonrasında ağrı acı duyulmamaktadır.

* 20 veya 25 dakikada uygulanabilmektedir.

*Yan etki veya işlemden doğabilecek komplikasyon gözlenmemiştir.

*Cerrahi işlem yapılmadığı için günlük hayatınıza dönebilirsiniz.

*Genellikle tek seans bazen iki seans gerekli olabilir.

* İşlem sonrası istirahat etmeniz gerekmez.

* 2 haftalık cinsel ilişki önerilmez cerrahi operasyonlarda bu süre genelde daha uzundur.

* Lazer işlemi sonrası başarı oranı ve sonuçları cinsel tatmin yüksektir.

Son yıllarda gelişen kozmetik jinekolojinin bir parçası olan vajinal estetik yaptıran bayanlar kendilerini daha farklı hissetmekte, cinsel hayatı düzene girmekte, cinsel eşlerine karşı suçluluk duygusu duymamaktadır.

Rutin yapılacak olan jinekolojik muayenelerinizde bu tür sıkıntılarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.

Antalya’da kullandığımız lazer vajinal daraltma ve yenileme cihazımız ile ameliyat olmanıza gerek kalmadan bu sorunlarınızdan 25 dakikada kurtulabileceksiniz. Hafif idrar kaçırma şikayetleriniz de tedavi edilebilmektedir ve yaptıracağınız vajinal sıkılaştırma gençleştirme sayesinde sosyal yaşantınız düzene girecektir.

Lazer vajinal daraltma ve yenileme hakkında detaylı bilgi almak ve ön görüşme yapmak isterseniz Antalya’daki klinik irtibat telefonlarımızdan bize ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler sizlerin olsun.


Antalya Kadın Doğum uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!