Cilt gençleştirme lifting yöntemleri nelerdir?

İple örümcek ağı ile ameliyatsız yüz germe, kök hücre ve prp ile cilt gençleştirme

Tek seansta, ameliyatsız tbbi cilt germe yöntemi nedir?

Daha genç ve güzel görünmek, yüz hatlarını belirginleştirmek isteyenler için ideal bir tedavi.

PDO iplik kontur terapisi cilt yenilenmesine yara iyileşme süreci ve lipoliz-kontur yoluyla yardımcı olur.FTC(fine thread contour) yüze boyna ve vücuda uygulanmakta minimum komplikasyonlarla, absorbe olabilen organik ipler sayesinde cilt yenilenmesine yardımcı olmakla birlikte doku kaldırıcı etki lifting etkisiyle günümüzde oldukça tercih edilen tedavi yöntemi haline gelmiştir. Kolayca uygulanabilen bu yöntem ile sarkma ve kırışıklık tedavisinde ayrıca cildin eleastikiyet ve dolgunluk kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Ameliyatsız - İple Yüz Germe nasıl uygulanır?

Cildin ihtiyacına göre belirlenen bölgelere özel PDO iplikleri cilt altına yerleştirilir. Bu özel ipliklerle yukarı çekilme asma sağlanır. Ciltteki kollejen üretiminin uyarısılmasına neden olur. Bu sayede sarkan ve gevşeyen noktalarda azalmış olan kollajen ve elastin liflerinin yerine geçmesi sağlanır.

Uygulama sonrası oluşabilecek yan etkiler nelerdir?

Uygulama sonrasında geçici kızarıklık ve bir miktar ödem şişkinlik oluşmakla birlikte, belirgin morluk olmaması sayesinde kişi normal hayatına devam edebilmektedir. Nadirde olsa hafif morluklar görülebilmekte 3-5 gün içinde kaybolmaktadır.

Hangi alanlara uygulama yapılmaktadır?

FTC tekniği nasolabial fold’unu, sarkmış çene çizgisini, kaş kaldırmayı, çene altı yağı (gıdı), kaz ayağını, indian fold’larını, boyun ve alındaki derin kırışıklıkları, kollar ve karın bölgesinde sarkmalar tedavi edebilir.

FTC için iyi bir adayın özellikleri nelerdir?

En iyi adaylar, üst yüzde(alın) kırışıklık ve orta yüzde ( yanak, kaş, göz kapağı sarkması), alt yüzde (alt çene) ve boyunda sarkma görmeye başlamış erkek ve kadındır.

FTC terapisiyle beraber kullanılabilecek hangi estetik medikal prosedürler var?

Kontur ve cilt yenilenmesinin etkisini arttırmak için PRP terapisi, microneedle terapisi ve filler(dolgu) botulinum toksin (botoks) enjeksiyonlarıyla beraber kullanılabilmektedir.

Sonuçlar ne kadar sürede başlar ?

Prosedür hastanın yaşına, sarkma derecesine ve kullanılan iplik sayısına göre değişiyor. Tek uygulama etkisi 3. Ayda başlar, etkisi 3-5 yıl arasında kalıcılığı değişebilmektedir.

Kalıcılığı ne kadar sürer?

Etkisi 3-5 yıl arasında kalıcılığı değişebilmektedir.


İstanbul Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!