Herkesin kıyafetlerine giremediği, aynaya bakıp kendini kilolu hissettiği ve bu nedenle zayıflamak istediği bir dönem mutlaka olmuştur. Ancak her defasında kilo almanın telaşıyla pazartesi başlanıp hafta ortasına gelmeden vazgeçilmiştir. Hikayeye birde başka açıdan bakalım.

Etrafınızdaki herkes çok kilo aldığınızı söylüyor sizde farkındasınız kıyafetleriniz daraldı merdiven çıkarken zorlanıyorsunuz fakat ne yapacağınız bilemiyorsunuz. Tam bu dönemde yolda uzun dönemdir görmediğiniz bir arkadaşınıza rastlıyorsunuz.

O da ne inanılır gibi değil arkadaşınız inanılmaz kilo vermiş. Hemen nasıl zayıfladığınız nerde zayıfladığını ya da ne kullandığını öğrenip uygulamaya çalışıyorsunuz.

Aman Dikkat!!!!!! Durun 1 dk !!!! Kilo Vermeye Gerçekten Hazır Mısınız?

Kilo vermeye başlamadan önce kilo vermeye hazır olup olmadığınız çok önemlidir. Çünkü diyet yapmaya hazır değilseniz kilo vermeyi yarıda bırakacak ve istediğiniz kiloya inemediğiniz için kendinizi bir kez daha kilolarınıza karşı güçsüz ve yenik hissedeceksiniz.

Şu da unutulmamalıdır ki birkaç kilo fazlalığı taşımak kilo alıp vermekten daha sağlıklıdır. Çünkü kilo alıp verme kalp, tansiyon, şeker gibi sağlık problemlerine de neden olabilmektedir.

İstediğiniz hedefe ulaşamadan diyeti yarım bırakmanın verdiği moral bozukluğu sizde diyete karşı bir önyargının oluşmasına ve bunu yanında bir daha ki kilo verişinizde çok daha zorlanmanıza neden olacaktır. Bu durum aslında aklınızın hep bir köşesinde olan ve yapmamanız gerektiğini çok iyi bildiğiniz kısa sürede hızlı kilo verdiren yöntemlere yöneltecektir. Bu nedenle kilo vermeye hazır olmak diyete başlamadan önce çok büyük önem taşımaktadır. Öncelikle yapmanız gereken en önemli şey kilo vermenin de verdiğiniz kiloları korumanın da bir samimiyet ve kararlılığın yanı sıra yoğun bi çaba gerektirdiğine de bütün kalbinizle inanmak zorundasınız.

Eğer gerçekten kilolarınızla baş etmek istiyor ve bunu uzun vadede yaşam şeklinizi değiştirerek nasıl başarabileceğiniz öğrenmekte karalıysanız hemen diet-time’ı arayıp Beslenme Uzmanı Mehlika Öktem’den randevu alınız.


İzmir Diyetisyen uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!