Dyt. Mehlika Öktem Boz

Diyetisyen - İzmir
5.0

Aşırı Kilo Alımı, Diyabet (Şeker) Hastalığı Ve Diyeti, Kilo Alma

5.0

“Diyetisyen Mehlika Öktemin kurduğu poliklinik benim doğum kilolarımdan kurtardı. Diyetisyen Mehlika ...” Devamı

Dyt. Mehlika Öktem Boz

Diet Time Polikliniğinin kurucu diyetisyeni Mehlika Öktem Boz 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin farklı klinik ve polikliniklerinde toplu beslenme hizmetinde bulundu. Endokrin ve dahiliye polikliniklerinde klinik diyetisyeni olarak görev aldı.

2004 yılında özel bir zayıflama merkezinde obezite tedavisinde diyetisyen olarak çalışmaya başladı. Dünya mutfaklarına olan ilgisi nedeniyle bir süreliğine Fransa ve İtalya’da bulundu (Sommier de Villa Nime,Fransa - Seggiovia Monte Solaro Roma, İtalya).

2005 yılında Türkiye’de bir diyetisyenin kurduğu ilk poliklinik olma ünvanına sahip Diet-Time Polikliniğini açtı.O tarihten bu yana profesyonel ekibiyle danışanlarına sağlıklı beslenme ve diyet hizmeti sunmakta ve kurumsal beslenme alanında farklı sektörlerle işbirliği içerisinde çalışmalar yürütmektedir. İzmir’in köklü okullarına kurumsal danışmanlık yapmakta, menülerini planlamakta, ayrıca öğrenci ve velilere yönelik seminerler düzenlemektedir. Tanınmış restaurantlara diyet ve lezzetin buluştuğu tariflerden oluşan menüler hazırlamakta ve Türkiye’nin önde gelen gıda üretim firmalarına danışmanlık hizmeti vermektedir.

Beden sağlığının bütüncül bir yaklaşım gerektirdiği inancıyla yakın zamanda estetik ve fitness birimlerini de hizmete sunan Mehlika Öktem Boz; danışanlarının yaşam kalitesini yükseltmek ve Diet-Time’da edindikleri kazanımları hayat boyu sürdürmelerini sağlamak ilkesinden hareketle ekibinde bulunan medikal estetik hekimi,estetik ve plastik cerrah,diyetisyen,uzman estetisyen ve spor eğitmenleri ile profesyonel sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir.

Toplum sağlığı ile ilgili çalışmalar da yapan Boz, sağlıklı beslenme ve diyet konularında bir çok dergi ve internet sitesine yazılar yazmakta, televizyon programlarına ve konferanslara konuşmacı olarak katılmaktadır.

Ege Genç İş Adamları Derneği üyesi Mehlika Öktem Boz biri kız biri erkek ikiz çocuk annesidir ve iyi derecede İngilizce bilmektedir.Yoğun iş temposu ile ikiz annesi ve eş olmanın getirdiği sorumlulukları başarıyla harmanlarken, sosyal sorumluluk projelerinde yer almaya da özen göstermektedir.

Özel Diet Time Polikliniği
Cumhuriyet Bulvarı Kalyon Apt. No:219 K:4 D:7 Gündoğdu Meydanı Alsancak Konak/İzmir
Hizmetler
Beslenme planı Kilo alma diyetleri Kilo verme diyetleri Sağlıklı kilo alma Vücut analizi Devamı

Hakkında

Diet Time Polikliniğinin kurucu diyetisyeni Mehlika Öktem Boz 2004 yılında Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünden mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinin farklı klinik ve polikliniklerinde toplu beslenme hizmetinde bulundu. Endokrin ve dahiliye polikliniklerinde klinik diyetisyeni olarak görev aldı. Devamı

Diploma Aldığı Kurum

HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ

Mesleki Tecrübe

Hizmete Başlangıç: 09.2004
Deneyim: 18 Yıl

Yabancı Dil

İngilizce

İlgi Alanları

Aşırı Kilo Alımı Diyabet (Şeker) Hastalığı Ve Diyeti Kilo Alma Obezite Sağlıklı Beslenme Devamı

Deneyimler

Diet Time Polikliniği (2005 - Devam ediyor)
Özel Zayıflama Merkezi (2004 - 2005)

Görüşler

Görüşlerinizi önemsiyoruz!
Görüşlerinizi önemsiyoruz!

Uzmanlar ile ilgili görüşlerinizi belirtmeden önce moderasyon sürecimiz hakkında daha fazlasını öğrenin.

5.0

Zamanlama

5.0

İlgi

5.0

Ortam

5.0
SY
Son*** Y***
Zamanlama
İlgi
Ortam
5 yıl önce

Diyetisyen Mehlika Öktemin kurduğu poliklinik benim doğum kilolarımdan kurtardı. Diyetisyen Mehlika buldum ve çok memnun kaldım. Çevremin kilolarımı vermeye başlarsam sütüm kesilir baskıları yüzünden baya bi süre kilolu kaldım. Mehlika Öktem doğru beslenme programı ile hem beni zayıflattı hemde çocuğumun beslenmesin de hiç bir sorun olmadı.Beslenme ve diyetetik alanında kendini çok geliştirmiş bir doktor Mehlika Öktem Boz. Eşimin fazla kiloları içinde başvurduk ve oda çok memnun. artık ikimizde Mehlika Öktem Boz sayesinde sportif ve zayıf bir çiftiz.

Sık Sorulan Sorular

Dyt. Mehlika Öktem Boz ile nasıl iletişime geçerim?

Dyt. Mehlika Öktem Boz için online veya telefonla randevu alabilirsin.

Dyt. Mehlika Öktem Boz nerede çalışıyor, iletişim bilgileri nedir?

Dyt. Mehlika Öktem Boz Özel Diet Time Polikliniği bünyesinde çalışıyor. İletişim bilgileri için profilini ziyaret et.

Dyt. Mehlika Öktem Boz hangi uzmanlık alanında hizmet veriyor?

Dyt. Mehlika Öktem Boz Diyetisyen uzmanıdır. Aşırı Kilo Alımı, Diyabet (Şeker) Hastalığı Ve Diyeti, Kilo Alma alanlarında hizmet veriyor ve Beslenme planı, Kilo alma diyetleri, Kilo verme diyetleri hastalıkların uzmanlık alanında hizmet veriyor.

Son 30 günde profil görüntülenmesi

Ücretsiz Randevu Oluştur

Doktorsitesi.com üzerinden randevu oluşturmak ücretsiz.

Kapat
Takvim Bulunamadı.

Bu uzmandan online randevu alabileceğin bir takvimi bulunmuyor.

Randevu Takvimi Talep Et

Talep Et

Kapat
Vazgeç
Form gönderilirken hata oluştu. Tekrar dene.
Başarılı Formunuz başarıyla gönderildi.
Bu uzman henüz Doktorsitesi.com üzerinden online randevu kabul etmiyor.

E-posta adresini bırak ve uzman randevu kabul etmeye başlayınca sizi bilgilendireceğiz.

Kişisel verileriniz, aydınlatma metni kapsamında işlenmektedir.
Facebook Twitter Instagram Youtube