Kepçe kulak estetik ameliyatı
Kepçe kulak estetik ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı çoğunlukla belirgin kulak dediğimiz halk arasında kepçe kulak olarak adlandırılan durum için uygulanan bir ameliyattır. Okul çağından önce çocukların psikolojik açıdan kendilerini daha iyi hissetmeleri için 5 yaşından sonra uygulanabilirler. Bu operasyon çocukluk çağında yapılmadığı takdirde ilerleyen dönemlerde herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Çocuklarda genel anestezi, erişkinlerde ise genel, lokal yada sedasyon desteği altında operasyonu gerçekleştirmek mümkündür.

Operasyon kulak arkasından girilerek kalıcı dikiş ve kulak kıkırdaklarının yeniden şekillendirilmesi ile gerçekleştirilir. Operasyon esnasında kendi geliştirdiğim kulak kasının yerinin değiştirilmesi ve kulak üst kısmının açılmasını engelleyici özel sütürler ile hem kalıcılık hem de sonuçlar çok daha doğal olmaktadır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında çocuklar bir gün hastanede yatabilirlerken, erişkinler ise aynı gün taburcu olabilir. Sonrasında yaklaşık 4-6 hafta kulağı oluşturulan formda tutmaya yarayacak özel bandajlar kullanılır. Hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir operasyon olan kepçe kulak ameliyatları son derece sık ve zevkle uyguladığım operasyonlardan bir tanesidir.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!