Kepçe kulak estetik ameliyatı

Kepçe kulak estetik ameliyatı

Kulak estetiği ameliyatı çoğunlukla belirgin kulak dediğimiz halk arasında kepçe kulak olarak adlandırılan durum için uygulanan bir ameliyattır. Okul çağından önce çocukların psikolojik açıdan kendilerini daha iyi hissetmeleri için 5 yaşından sonra uygulanabilirler. Bu operasyon çocukluk çağında yapılmadığı takdirde ilerleyen dönemlerde herhangi bir zaman diliminde yapılabilir. Çocuklarda genel anestezi, erişkinlerde ise genel, lokal yada sedasyon desteği altında operasyonu gerçekleştirmek mümkündür.

Operasyon kulak arkasından girilerek kalıcı dikiş ve kulak kıkırdaklarının yeniden şekillendirilmesi ile gerçekleştirilir. Operasyon esnasında kendi geliştirdiğim kulak kasının yerinin değiştirilmesi ve kulak üst kısmının açılmasını engelleyici özel sütürler ile hem kalıcılık hem de sonuçlar çok daha doğal olmaktadır.

Ameliyat Sonrası

Ameliyat sonrasında çocuklar bir gün hastanede yatabilirlerken, erişkinler ise aynı gün taburcu olabilir. Sonrasında yaklaşık 4-6 hafta kulağı oluşturulan formda tutmaya yarayacak özel bandajlar kullanılır. Hasta memnuniyetinin çok yüksek olduğu bir operasyon olan kepçe kulak ameliyatları son derece sık ve zevkle uyguladığım operasyonlardan bir tanesidir.

Bu makale 9 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Prof. Dr. Mithat Akan

Prof.Dr. Mithat AKAN, 1970 yılında Çankırı’da doğmuştur. Lisans öncesi eğitimlerini tamamladıktan sonra, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başlamış olduğu tıp eğitimini tamamlayarak tıp doktoru unvanı olmuştur. İhtisasını ise Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Kliniği'nde ihtisas eğitimini tamamlayarak Plastik Cerrahi Uzmanı olmuştur. 2005 yılında Doçent ünvanı, 2013 yılında ise Profesör ünvanını almıştır. Uzmanlık eğitimi sonrasında, 2010 yılına kadar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, 2010-2013 yılları arası Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, 2013 yılında Medipol Üniversitesi Hastanesi'nde görev yapmış olan Prof.Dr. Mithat AKAN,mesleki çalışmalarına 2016 yılından itibaren özel muayenehanesi'nde devam etmektedir. Prof.Dr. Mithat AKAN, 2004 yılında Türk Plastik, Rekonstr ...

Etiketler
Kepçe kulak estetiği
Prof. Dr. Mithat Akan
Prof. Dr. Mithat Akan
İstanbul - Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi
Facebook Twitter Instagram Youtube