Labiaplasti ameliyatı nedir?

Labiaplasti,genital iç dudak estetiği ameliyatı, dış dudakların dışına sarkan büyük, kalın, geniş,katlanmış iç dudak dokusunun uygun cerrahi yöntemle küçültülmesi işlemidir.

Labiaplasti kimlere uygulanır?

Labiaplasti, genital iç dudak estetiği, sarkık, büyük, asimetrik genital iç dudak nedeniyle görsel, hijyenik, cinsel, sosyal açıdan sorun yaşayan kişilere uygulanır.

Labiaplasti ameliyatı ne zaman uygulanabilir?

Labiaplasti ameliyatları gelişim çağından itibaren her yaşta uygulanabilir. Genel olarak adet bitiminde uygulanmaya çalışılır diğer periyoda kadar bölgedeki ödem ve şişlik azalmış olur, genital bölge bakımı daha kolay olur.

Labiaplasti ameliyatında nasıl uygulanır?

Labiaplasti genel anestezi ya da sedoaneljezi ile uygulanabilir. Büyük olan labial dokular kişinin anatomik yapısı ve beklentisine göre seçilecek etkili bir teknikle uzaklaştırılır ve daha doğal bir genital bölge görünümü sağlanır. Genel olarak hastanede yatış gerekmez.

Labiaplasti sonrası ne zaman cinsel ilişki yaşanabilir?

Labiaplasti ameliyatı sonrasında 4 hafta kadar cinsel ilişkiden kaçınılması önerilir.

Labiaplasti ameliyatı sonrasında nelere dikkat edilir?

Genital iç dudak estetiği sonrasında ilk bir iki gün soğuk uygulama önerilir bu şekilde ödem ve ağrı minimalize edilir. Basit ağrı kesiciler ile kontrol edilebilen hafif sızılar oluşabilir. Her tuvalet sonrasında baticon ile temizlik önerilir. 48 saatten sonra kişi duşunu alabilir. İlk hafta baticonla temizliğe devam edilir. Çok tahriş etmeden normal su ile temizliğe devam edilir.

Labiaplasti ameliyatlarında kızlık zarı etkilenir mi?

Labiaplasti ameliyatlarında çalışılan bölge kızlık zarı ile farklı alanlar olduğu için kızlık zarının zarar görme riski yoktur bu nedenle bakire kadınlarda da rahatlıkla uygulanabilir.

Labiaplasti sonrası cinsel uyarılma etkilenir mi?

Labiaplasti ameliyatları sonrasında cinsel haz ile ilgili olumsuz bir etkilenme olmaz. Hatta özgüvenin toparlanmasına bağlı olarak kişilerin olumlu yönde etkilendiği bilinmektedir.

Labiaplasti, genital iç dudak estetiği kimler tarafından uygulanır?

Labiaplasti ameliyatları Estetik ve Plastik Cerrahlar ve Kadın doğum hekimleri tarafından uygulanabilir. Önemli olan seçtiğiniz doktoru bu konuda yeterli bilgiye ve deneyime sahip olmasıdır.

Labiaplasti ameliyatlarında başarı oranı nedir?

Labiaplasti ameliyatları öncesinde hasta ile detaylı görüşülerek beklentileri anlaşılmaya çalışılır, tıbbi çerçevedeki beklentiler göz önünde bulundurulup kişinin anatomik yapısına göre uygun bir teknik seçilirse labioplasti ameliyatları sonuçları oldukça yüz güldürücüdür. Nadiren kişiyi mutsuz eden noktalar oluşabilir bunlar için hastaların çok azına revizyon gerekebilir.

Labiaplasti sonrası karşılaşılacak olumsuz durumlar nelerdir?

Labiaplasti ameliyatları sonrası kanama,enfeksiyon, yara iyileşmesi bozuklukları oluşabilir. Ancak dikkatli değerlendirme ve uygun teknik seçimi ile bu sorunlar çok nadiren görülebilir. Ameliyat öncesi mantar enfeksiyonu varlığı iyileşmeyi olumsuz etkileyebilir mutlaka bu durumun tedavisi sağlandıktan sonra cerrahi uygulanmalıdır.

Labiaplasti ameliyatı ücretleri ne kadardır?

Labiaplasti, genital iç dudak estetiği, ücretleri hastaneye, cerraha, yapılacak işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle hekimize görüşüp muayenenizi olmanız ve ücretlendirme ile ilgili hekiminizden bilgi almanız önerilir.


Kocaeli Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!