İstenmeyen tüyler ve güncel tedavisi
İstenmeyen tüyler ve güncel tedavisi

Istenmeyen tüylerin kadın ve erkeklerde lazerle tedavisi son günlerde oldukça popüler konu.

Lazer ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada da oldukça yagın bir şekilde kullanılmaktadır.Sizlerden gelen en sık sorulardan biri lazerin kanser yapıp yapmadığı şeklinde.Özellikle koltukaltı bölgesinde lenf bezlerini tkileyeceği düşünülmekte.

Epilasyon için geliştirilen lazer dalga boyu zannedildiği gibi değil deride tüm tabakaları gecmemekte belli bir sınırda kalmaktadır.Dolayısıyla lenf bezlerine ulaşamamakta sadece deri içinde kimi lazerler koyu rengi ki tanıyarak yani kıl kökünü yok etmektedir.

Önemli olan nokta lazer yapılan bölgedeki lezyonların tanımlanmasıdır.Eğer riskli bir lezyona atılırsa ozaman kanser oluşumunu hızlandırabilirsiniz bu yüzden lazerinizi deriyi en iyi tanıyan bir dermatoloji uzmanına yaptırmanızın önemi açıktır. Diğer önemli bir konu bazı hastalrın uzun süren seanslara yanıt alınamamasıdır.

Bunda da hastaların kıllanma probleminin nedenini tam olarak tanımlamaktan gecer.Kıllanmada pek çok faktör yattığı için bu konuda uzmanlaşmış dermatologa başvurarak gerekli tahlilleri yaptırmalı ve kesin teşhisiniz konulmalıdır.


Samsun Dermatolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!