GÜLÜŞ TASARIMI MALİYETİ

Gülüş tasarımı hastanın gülüşündeki estetik kusurların sağlıklı bir şekilde tedavi edilmesidir.Tedaviye başlamadan önce hastadan farklı açılardan alınan fotoğraflarda ve bu fotoğraflar üzerinde yapılan dijital tasarımlarda hangi tedavilerin uygulanacağına ilişkin karar verilmektedir. Son yıllarda estetik diş hekimliğinde sıkça kullandığımız gülüş tasarımı “smile designer” programı ile 45 saniye gibi kısa bir sürede dijital gülüş tasarımı yapılabilmektedir.

Gülüş tasarımında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri hastanın beklentisinin hekim tarafından net bir şekilde anlaşılmasıdır.Hastanın hayal ettiği gülüş için hangi tedavilerin uygulanması gerektiğine karar verilmelidir. Uygulanacak tedavi çeşidine bağlı olarak tedavi maliyeti değişkenlik gösterecektir.

Örneğin; HASTA 1 )hastamızın hayal ettiği gülüşü gülüş tasarımı (smile designer) programında tasarladık. Ve gördük ki 6 dişe uygulanacak laminate veneer (lamina) tedavisi ve diş beyazlatma tedavisi ile hastanın istediği gülüşü elde edebiliriz. Gülüş estetiği ücreti bu hasta için 6 lamina ve diş beyazlatma tedavi ücreti olacaktır.

HASTA 2 ) Bir başka hasta için hayal ettiği gülüşü gülüş tasarımı (smile designer) programında tasarladık. Ve gördük ki pembe estetik(gummy smile) tedavisi ve 8 laminate veneer(lamina) tedavisi ile hastanin istedigi gulusu elde edebiliriz. Gülüş estetiği ücreti bu hasta için pembe estetik ve 8 lamina tedavi ücreti olacaktır.

Sonuç olarak gülüş estetiği kişiye özel uygulanması gereken bir tasarım ve tedavi planlaması gerektirmektedir. Tedavi maliyeti de buna bağlı olarak belirlenmelidir.


Bursa Diş Hekimi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!