Fue (folikuler Ünite ekstraksiyonu) ameliyatsız saç ekimi

Fue (folikuler Ünite ekstraksiyonu) ameliyatsız saç ekimi

FUE yönteminde saçlar ensenin biraz üzerinden, iki kulak arasında kalan alandan ucu 0,8 – 1mm çaplı olan micro motor aleti ile alınır.

FUE yönteminde saçlar tek tek alındığından günlük işlem süresi 6 – 8 saattir. FUE yönteminin belirgin olan üstünlüğü arka kısımda saç alınan yerde herhangi bir iz kalmamasıdır. Saçını çok kısa kestirip kullanmak isteyen kişiler açısından bunun önemli olduğu göz önüne alınmalıdır.
Saç Ekimi için göğüs ve sırttaki kıl kökleri de kullanılmaktadır.

FUE tekniği en gelişmiş saç ekim yöntemlerinden birisi olup vücudun diğer bölgelerindeki kıl kökleri de kafaya nakledilebilmektedir. Bu kıl kökleri, ekildikleri kafa derisindeki diğer saçlarla aynı özelliğe sahip olurlar. Yani, örneğin göğüsten alınarak başa nakledilen kıl kökleri burada normal saç olarak uzarlar.

Bu makale 31 Mayıs 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Dr. Ufuk Alatekin, 1976 yılında Sakarya'da doğmuştur. Lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2001 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. Tıp doktoru olduktan sonra Medikal Estetik konusunda uzmanlaşmayı seçmiş ve eğitimine Amerika'da devam etmiştir. American Academy of Aesthetic Medicine / Medical Aesthetic'' bölümünü başarıyla tamamlamış olan Dr. Ufuk Alatekin, daha sonra eğitimine İngiltere Harley Aesthetic London'da devam etmiştir. Tekrar Amerika'ya gidererek American Of Aesthetic Medicine'da bu defa saç ekimi eğitimini tamamlamış son olarak Almanya'ya gitmiş ve burada University Of Greifswald Germany'de eğitimini tamamlamıştır. Dr. Ufuk Alatekin, mesleki çalışmalarına Şişli'de bulunan Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir. ...

Etiketler
Saç ekimi
Dr. Ufuk Alatekin
Dr. Ufuk Alatekin
İstanbul - Medikal Estetik Tıp Doktoru
Facebook Twitter Instagram Youtube