Eswt ,  (penise şok dalga tedavisi)
Eswt , (penise şok dalga tedavisi)

Penise şok dalga tedavi cihazı Sertleşme sorununa özel tasarlanmış

dünyada Tıp litaratürüne giren İLK ve TEK cihazdır.

Avrupa Üroloji Birliği 2013 yılında itibaren 1. Basamak Tedavi olarak önermektedir.

Amaç Sertleşme Skorunuzu ortala 6-10 puan yükseltmektir.

Etki Mekanizması Nedir?

Daha çok damar daha çok sertleşme prensibi ön plandadır.Yapılan bilimsel çalışmalar şok dalgaların kök hücreler aracılığı ile damar iç yapısını onardığı ve yeni mikrodamarlar oluşturduğu böylelikle penisteki kanlanmayı artırarak sertleşme sorununun ana nedenini tedavi ettiği kanıtlanmıştır. Tedavide aynı zamanda ilk bir ay içinde penis çapında 5mm (0,5 cm) ve üzeri bir artış olmaktadır. Tedavi öncesi ve sonrası yapılan doppler testi ile penisdeki damarlanmanın ve kan akımının ciddi bir şekilde arttığı gözlemlenir.

Tedavi Nasıl Uygulanır ?

Penisin 5 farklı bölgesine ,hafif derecede hastalarda 6 seans ağır derecede hastalarda 12 seans uygulanır. Seanslar yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Hastaların seansları bittikten sonra normal hayatlarına devam ederler. Herhangi bir ön hazırlık ve sonrasında yapmaları gereken bir uygulama yoktur. Anestezi uygulanmaz.Hastanede yada klinikte yatış söz konusu değildir.

Tedavi Başarı Oranı ?

Hafif ve orta dereceli şikayeti olan hastalarda %85 gibi yüksek bir başarı oranı vardır. Ağır dereceli hastalarda ( ilaçlara rağmen hiç sertleşmesi olmayan hasta grubu) %50 başarı oranı mevcuttur. Bugüne kadar yapılan çalışmalar tedavinin kalıcı olduğunu göstermektedir.


Bursa Ürolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!