Üroloji kliniklerine başvuran dört erkek hastadan birinin cinsel sorunları olduğunu ve bu sorunların önemli bir bölümünün “erken boşalma” olduğunu söyleyebiliriz . Bu durumdan muzdarip birçok erkeğin, utanç, utanç ve benzeri nedenlerden dolayı doktora görünmediğini veya tedavi edilmediklerini ve kaderlerini kabul etmeye istekli olduklarını veya internet üzerinden pazarlanan ürünlere yöneldiklerini görüyoruz. yoldan git

Erken boşalma, erkeğin eşinden önce orgazmını neredeyse her zaman bitirdiği bir durumdur. Başka bir deyişle, ilişki üç dakikadan önce sona erer. Bu, erkeklerin ilk cinsel ilişkilerinde normal olabilir. Ancak, düzenli bir cinsel yaşamı olan çiftlerin sonraki dönemlerinde devam etmesi ve erkeğin bir ürologdan tıbbi yardım almasını gerektirmesi patolojik bir durumdur. Kadın ve erkeği aynı çatı altında mutlu bir şekilde bir arada tutan bağlar karşılıklı sevgi, saygı, hoşgörü, çocuklar, gelecek için umut ve sağlıklı bir cinsel yaşamdır. Özellikle başlangıçta belirtilen koşullar yetersizse ve erken boşalma olarak tanımladığımız bu durumdan cinsel yaşam etkilenirse, çiftleri bir arada tutan bağlar kopar ve eşler ayrılma noktasına gelebilir. Günlük sınav pratiğimizde, sık sık bu çiftlerle karşılaşırız. Bunun buzdağının görünen kısmı olduğunu ve doktora başvurmayan erkek sayısının gerçekte daha yüksek olduğunu düşünüyoruz.

Bununla birlikte, bu adamlara bir veya daha fazla çeşitli tedavi alternatifi önerilebilir ve hastalar durumlarından kurtulabilir ve sağlıklı bir cinsel yaşam sürdürebilirler. Bazen bir diyalog ve sağlıklı bilgi, bazen oral ilaçlar bu hastalar için çözümler olabilir.


İstanbul Ürolog uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!