Dudak dolgusu günümüzde en çok uygulanan estetik uygulamalardan biridir. Özellikle ince dudaklara sahip olanlar dudakların daha kalın ve dolgun görünmesi için bu estetik işleme başvurulmaktadır.

Günümüzde ünlüler sebebiyle bu estetik uygulamasında artış görülmüştür. İnsanların sevdiği ünlülere benzeme isteği bu estetik uygulamaların tercih nedenlerinden biridir. Tabi bu işlemi yaptırmak için en çok araştırılan konu dudak dolgusu fiyatlarıdır.

Doktorunuz ile görüşmenizde işlemin başından sonuna ve sonrasına kadar neler olacağını, neler yapılacağını ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini öğrenin. Dudak dolgusu fiyatlarıhangi kriterlere göre değişmektedir? Bu konu hakkında en doğrusu kullanılan dolgu maddesinin markası, miktarı, etki süresi ve yapan doktor fiyatları etkilemektedir. Fiyatlandırma dolgu maddesinin 1ml’si üzerinden yapılmaktadır. Bazı ürünlerin etki süresi 6 ayken bazı ürünlerde bu süre 18 aya kadar çıkmaktadır. Kalıcı dolgu maddeleri mevcutken biz estetik cerrahlar bunu tercih etmemekteyiz. Bunun bir çok sebebi vardır. Birinci insanların zevkleri sık sık değişmektedir. Bu sene kalın dudak seven kişi 2 sene sonra ince dudak sevebilir. Ayrıca kalıcı dolgu maddelerinin geri dönüşü yoktur. Kişi beğenmezse çözümü yoktur. Bu sebeple geçici dolgu maddesi olan hyalüronik asidi tercih etmekteyiz. Ameliyatın yapılacağı bölge yüz bölgeniz ve en önemli bölgedir. Bu yüzden dudak dolgusu fiyatlarını araştırmadan önce, yapılacak tedavinin kalitesini araştırmalısınız.


İstanbul Plastik Cerrahi uzmanlarına ulaşmak icin tıklayın!