Diz protezi hakkında bilgilendirme

Diz protezi hakkında bilgilendirme

Diz eklemi uyluk, kaval ve diz kapağı kemiklerinden meydana gelir. Bu kemiklerin uç kısımları kıkırdak doku kaplıdır ve kireçlenme diye isimlendirilen hastalıkta kıkırdak doku bozulur. İşlevini yapamaz duruma gelir. Bir süre sonra tamamen kaybolarak kemikler diz hareketi esnasında birbiri üzerine binerek sürtünürler ve kemik dokuda yavaş yavaş şekil değiştirerek eklem hareketlerinin kısıtlanmasına ve şiddetli ağrı duyulmasına neden olur.
Eğer doktorunuz size Diz Protezi ameliyatı teklif ediyor ise, bunun sebebi diz ekleminiz bozulmuş, ağrılı ve hareketi kısıtlanmış demektir. Total Diz Protezi ameliyatında, ekleminizin bozulmuş ve iş göremez duruma gelmiş kısımları çıkartılarak, kemikleriniz yapay malzemeler ile kaplanacak ve normal diz eklemi hareketleri ağrısız olarak size kazandırılacaktır. .

Bu makale 30 Aralık 2020 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Lütfü Tatlı, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından istanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 1995 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2002 yılında Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olmuştur.

Uzmanlık eğitimi sonrasında 2002 - 2007 yılları arasında Erzurum Numune Hastanesi'nde, 2007 - 2014 yılları arasında Özel Kolan Hastanesi'nde2014- 2020 yılları arasında Vital Hospitılda görev almış olan Op. Dr. Lütfü Tatlı, mesleki çalışmalarına şu an İstanbul'da bulunan Dr. Lütfü Tatlı Teşhis ve Tedavi Kliniği'nde devam etmektedir.

Etiketler
Diz protezi
Op. Dr. Lütfü Tatlı
Op. Dr. Lütfü Tatlı
İstanbul - Ortopedi ve Travmatoloji
Facebook Twitter Instagram Youtube