Dış genital bölge beyazlatma

Dış genital bölge beyazlatma

Doğum, hormonal değişimler, doğum kontrol haplarının kullanılması, polikistik over sendromu, epilasyon yöntemleri, kozmetik ürünler, genetik yatkınlık, cerrahi operasyonlar, yaşın ilerlemesi, enfeksiyonlar ve hatta iç çamaşırı tercihleri nedeniyle zaman içerisinde dış genital bölgede renk koyulaşmaları oluşabiliyor. Dış genital bölgedeki renk değişimleri fonksiyonel anlamda bir problem olmasa da kadınlar üzerinde estetik kaygılar yaratabiliyor.

Dış genital bölgede renk değişimleri olan kadınlar lazerle dış genital bölge beyazlatma uygulamaları ile hem kendilerini rahatsız eden renk koyulaşmasından kurtulabiliyor hem de dış genital bölgeye uygulanan lazer ışınlarının etkisiyle gençleşen ve yenilenen bir cilde kavuşabiliyor. Ağrısız dış genital bölge beyazlatma seansları sonrası günlük hayatlarına hemen geri dönen kadınların özgüvenleri artarken cinsel hayatlarında da fark edilir bir iyileşme yaşanıyor.

Lazerle Dış Genital Bölge Beyazlatma

“Vulva beyazlatma” olarak da isimlendirilen işlem sırasında kliniğimizde yalnızca Erbium YAG Lazer kullanılmaktadır. FDA onayına sahip Erbiyum – YAG lazer ile gerçekleştirilen dış genital bölge beyazlatma uygulamaları oldukça konforlu bir deneyim sunar. Yalnızca uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gereken lazer uygulamaları güvenli bir şekilde sonlandırılır.

Tüm cilt tiplerinde güvenle kullanılabilen Erbiyum lazer ile dış genital bölge beyazlatma işlemleri sonrası kişi günlük hayatına dönebilir. Klinik ortamında ve anestezi uygulanmadan gerçekleştirilen lazerle dış genital bölge beyazlatma; 20 – 25 dakikalık seanslar halinde uygulanır. Uygulamanın kaç seans yapılacağı kişinin cilt özellikleri ve koyulaşma oranı doğrultusunda değişiklik gösterebilir.

Genital Estetik Uygulamalarında Erbiyum Lazer Avantajları

Erbiyum lazer, Fraksiyonel Karbondioksit lazere oranla çok daha az travma yaratır. Dolayısıyla işlem sonrası iyileşmenin tamamlanması hızlı olurken kadınların konforu yükselir. Cilt lekelerini, cilde yerleşen izlerin belirginliğini ve epidermal lezyonları azaltma özelliği de bulunan Erbiyum Lazer sayesinde vulva beyazlatma işlemi tamamlandığında aynı zamanda vulva cildinde de yenilenme ve gençleşme meydana gelir. Dış genital bölge gençleştirme kapsamında değerlendirilen dış genital bölge beyazlatma sonrası en net sonuçların ortaya çıkması için yaklaşık 20 gün beklenmesi gerekir.

Bu makale 17 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar
Op. Dr. Hatice Aktan

Op. Dr. Hatice AKTAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Atatük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Op. Dr. Hatice AKTAN, mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan Kadomer Kadın Sağlığı Merkezi'nde devam etmektedir.

Etiketler
dış genital bölge beyazlatma
Op. Dr. Hatice Aktan
Op. Dr. Hatice Aktan
İzmir - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube