Radyofrekans ile vajina daraltma

Radyofrekans ile vajina daraltma

Radyofrekans ile vajina daraltma; yüksek konfor sunan ağrısız ve acısız genital estetik uygulamalarından bir tanesidir.

Yapılan doğumlar, ilerleyen yaş, hormon düzensizlikleri, geçmiş dönemde geçirilen jinekolojik operasyonlar, sık cinsel ilişkiye girilmesi veya genetik faktörler neticesinde vajina genişleyebilir. Vajinanın genişlemesi cinsel ilişki sırasında hem kadınların hem de erkeklerin cinsel tatminini engelleyen fizyolojik bir problem haline gelir. Aynı zamanda cinsel ilişki sırasında sıkılığını kaybeden vajinadan ses çıkması rahatsızlık verici bir unsura dönüşür.

Vajina sıkılığını yitiren kadınlar ağrısız ve acısız vajinal daraltma uygulamaları ile daha sıkı bir vajinaya kavuşabilir, hayat kalitelerini arttırabilir ve cinsel ilişki sırasında yeniden haz almaya başlayabilir. Yalnızca kadınları değil erkekleri de etkileyebilen vajinal genişlik radyofrekans uygulamaları ile konforlu bir şekilde tedavi edilebilir.

Radyofrekans ile Vajina Daraltma Nasıl Yapılır?

Yaklaşık 20 - 30 dakika süren radyofrekans ile vajina sıkılaştırma işlemi sırasında ağrı ya da acı hissedilmediği için anestezi verilmesine gerek yoktur. Jinekolojik muayene pozisyonunda uzanan kadınların vajinasının içerisine özel bir prob yerleştirilir. Prob aracılığı ile radyo dalgaları vajina kanalına yayılır, uygulama bölgesi “kontrollü” bir şekilde ısıtılır ve bölgede kollajen üretimi arttırılarak bölgenin sıkılığını yeniden kazanması sağlanır. Her ne kadar işlem vajina daraltma olsa da vajinal kanalda genel bir gençleşme ve vajinal yenilenme de meydana gelir. Böylece kadınların cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmaları da kolaylaşır.

Radyofrekans ile Vajinal Daraltma Sonrası

Anorgazmi tedavisinin bir parçası olarak da yorumlanan vajina daraltma radyofrekans teknolojisi ile gerçekleştirildiğinde kadınlar hemen günlük hayatlarına geri dönebilirler ve aynı gün cinsel ilişkiye girebilirler. Uygulama oldukça ağrısızdır ve cerrahi hiçbir işlem yapılmadığı için post operatif komplikasyon oluşma riski yoktur. Uzmanlar tarafından yönetildiğinde oldukça konforlu olan radyofrekansla vajina daraltma genital estetik uygulaması ile kadınların daha genç bir vajinaya ulaşması mümkündür.

Bu makale 14 Mart 2019 tarihinde güncellendi. 0 kez okundu.

Yazar

Op. Dr. Hatice AKTAN, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Atatük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tamamlayarak Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Op. Dr. Hatice AKTAN, mesleki çalışmalarına İzmir'de bulunan Kadomer Kadın Sağlığı Merkezi'nde devam etmektedir.

Etiketler
Radyofrekans uygulaması
Op. Dr. Hatice Aktan
Op. Dr. Hatice Aktan
İzmir - Kadın Hastalıkları ve Doğum
Facebook Twitter Instagram Youtube